E-sport w Polsce wszedł na nowy poziom dzięki Jankosowi

Pierwsza uczelnia w Polsce wprowadza e-sport jako specjalizację

0 komentarzy

Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej jako pierwsza uczelnia w Polsce wprowadza specjalizację e-sport na studiach stacjonarnych.

Od ponad 5 lat w Polsce możemy zauważyć trend, że w szkołach średnich organizuje się w ramach dodatkowych zajęć lekcje z e-sportu. Masa młodych zawodników z całego kraju dzięki temu ma szansę wejść na polską scenę esportową.

Nikogo nie powinien w takim razie zdziwić fakt, że w końcu temat został podchwycony przez uczelnię wyższą. AWF w Białej Podlaskiej wyszedł z inicjatywą zaoferowania swoim przyszłym studentom profilu o specjalizacji E-Sport.

E-Sport na AWF. Dziekan komentuje

Głos zabrał w tej sprawie dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia, Hubert Makaruk na antenie Radia Lublin:

Absolwent będzie mógł być zawodnikiem, trenerem, menedżerem, który zarządza przedsięwzięciami sportowymi, bądź też edukatorem, bo coraz częściej zdarza się, że e-sport wchodzi do szkół.

– powiedział Hubert Makaruk, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia

Szczerze mówiąc spodziewałbym się, że na uczelni w Białej Podlaskiej się nie zakończy. Pamiętam, gdy technikum w Kędzierzynie-Koźle było pierwszą szkołą średnią w Europie z taką specjalizacją. Po roku takich szkół było już 3, a po kolejnym roku kilkanaście. Na ten moment trend ten liczymy już w setkach placówek na terenie całego kraju, co oczywiście bardzo cieszy.

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co weekend student game designu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się