Epic Games przejmuje twórców Rock Band i Fuser. Będą… pomagać przy Fortnite

Gra za darmo zamiast trzech Falloutów. Epic zmienił plany | Newsy - PlanetaGracza
PC

Epic Games udało się na kolejne zakupy. Tym razem w ręce wydawcy wpadło studio Harmonix, czyli twórcy jednych z najlepszych serii gier muzycznych w historii.

Harmonix stworzyło między innymi marki Rock Band i Dance Central, a jego ostatnim dziełem jest bardzo udane według mnie Fuser.

Współzałożyciel studia skomentował jego przejęcie. Harmonix jest zadowolone z przejścia pod skrzydła Epic.

Harmonix zawsze dążyło do tworzenia najbardziej uwielbianych na świecie interaktywnych doświadczeń muzycznych, a dzięki połączeniu z firmą Epic będziemy mogli robić to na dużą skalę. Razem będziemy przekraczać kreatywne granice i wymyślać nowe sposoby tworzenia, wykonywania i dzielenia się muzyką przez naszych graczy.

– powiedział współzałożyciel Harmonix, Alex Rigopulos

Przedstawiciel Epic potwierdził, że Harmonix będzie wspierało muzyczne elementy Fortnite. Możliwe, że studio dalej będzie tworzyło własne gry, ale wymienienie Fortnite w ogłoszeniu przejęcia studia może nieco zaniepokoić fanów zespołu, którzy liczą na szybką premierę kolejnej gry Harmonix.

Muzyka już teraz łączy miliony ludzi w Fortnite. Od naszych emotek po globalne koncerty i wydarzenia. Razem z zespołem Harmonix zmienimy sposób, w jaki gracze doświadczają muzyki, przechodząc od biernych słuchaczy do aktywnych uczestników.

– dodał Vice President of Game Development Epic Games, Alan Tascan

Ostatnim zakupem Epic było studio Playtonic. O tej inwestycji słynnego wydawcy możecie przeczytać w tym artykule.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie