Epic Games zgarnia polskie studio. Jego wcześniejsze gry to exclusive’y PlayStation

Epic Games - flaga Polski
PC

Epic Games pochwaliło się rozpoczęciem współpracy z utalentowanymi deweloperami z Polski, którzy będą produkować gry wideo. To twórcy m.in. Bound, Datura i Linger In Shadows.

Mowa oczywiście o pracownikach ze studia Plastic Studios. Z oświadczenia wydanego przez EG wynika, iż nie przyjmują żadnej nowej nazwy oraz będą dalej publikować właśnie pod logiem firmy kojarzonej m.in. z Fortnitem.

Nasz zespół jest niesamowicie dumny, że może stać na czele rozwoju Epic w Polsce.

Polska jest rozwijającym się ośrodkiem dla najlepszych talentów inżynierskich, których potrzebujemy, aby tworzyć niesamowite nowe doświadczenia w grach dla graczy na całym świecie.

– powiedział Michał Staniszewski, Studio Director w Epic Games

Zadaniem deweloperów z Plastic jest współpraca z zespołem wydawniczym Epica, by pomagać innym studiom w przedstawieniu ich kreatywnych wizji graczom na całym świecie.

Od ponad dwudziestu lat zespół z Plastic rozwija jedne z najbardziej ambitnych i przyszłościowych projektów w Demoscenie. To niesamowita grupa talentów, którzy stworzyli doświadczenia definiujące gatunek, które znajdują się na krawędzi technologicznego rozwoju, przesuwając sprzęt do granic możliwości w piękny, artystyczny sposób. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani, mając ich w naszym zespole i wspierając ich rozwój w Epic.

– powiedział Hector Sanchez, Head of Epic Games Publishing

Warto wspomnieć, że rekrutacja do polskiego oddziału jest otwarta. Jeśli chcielibyście spróbować swoich sił, zachęcam zajrzeć tutaj.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie