Emulator PS4 odpala już 144 gry na PC. „Działa” nawet Bloodborne

Emulator PS4 odpala już 144 gry na PC | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4

Bardzo znany emulator PS4 fpPS4 uruchamia już 144 gry na PC – chwalą się twórcy. To spore osiągnięcie, ale nie wszystkie gry są grywalne.

Muszę przyznać, że dziś idea emulatorów jest mało sensowna, a przynajmniej patrząc na emulacje poprzednich generacji konsol. Wiadomo, że gry z Nintendo Switch raczej nigdy nie doczekają się oficjalnych portów na PC, ale tytuły z PS4 i PS5 coraz częściej wychodzą na komputery osobiste. Po co więc je emulować? No… może faktycznie główne dla Bloodborne.

Emulator PS4 działa coraz lepiej

Zespół odpowiedzialny za projekt fpPS4 poinformował (za DSOGaming), że ich narzędzie działa coraz lepiej. Obecnie uruchamia ono nawet 144 gry z PlayStation 4 na PC, ale nie wszystkie są grywalne. Tak to właśnie bywa z emulacjami. Sam fakt uruchomienia tytułu jest godny podziwu, ale sprawienie, żeby w ogóle był choć trochę grywalny, to inna sprawa. Tak jest też i tym razem.

Lecz twórcy uważają, że i tak poradzili sobie całkiem nieźle, bo ze 144 wspomnianych tytułów, aż 108 gier jest grywalnych! To bardzo duża liczba, ale fani emulacji nie powinni zanadto się cieszyć. Fajnie, że jest tyle grywalnych pozycji, lecz niemal żadna z nich nie jest jakimś szczególnie wielkim tytułem ekskluzywnym z PS4, która nie dostałaby oficjalnego portu na PC. Nadal nie da się komfortowo grać w Ghost of Tsushima, Shadow of the Colossus, God of War Ragnarok czy Gran Turismo 7. Także wszystkie najważniejsze pozycje niegrywalne na PC nadal są niegrywalne.

Fani soulslike’ów od lat nie mogą jednak doczekać się Bloodborne w wersji na komputery osobiste. Emulator PS4 fpPS4 również w tej kwestii nie pomaga. Narzędzie uruchamia co prawdę legendarną już pozycję From Software, ale w zaledwie… 1 fpsie. I to w menu. Także nie, nie liczcie na jakąkolwiek rozgrywkę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie