Electronic Arts przeprasza za żart primaaprilisowy z Nintendo

 

Wii U

Nie wszyscy pamiętają, że łatwo można przekroczyć granicę dobrego smaku.


Wczoraj na twitterowym profilu Frostbite Engine, zamieszczono szereg wpisów jawnie drwiących z konsoli Wii U. Naśmiewano się ze sprzętu, ironicznie stwierdzając, że jest to najmocniejsza platforma 4 generacji. Rendering silnika Frostbite 3 zostanie natomiast świetnie zoptymalizowany zarówno pod kątem Zeldy jak i Mario.

Na tym jednak nie koniec. Internauci mogli przeczytać, że Half-Life 3 będzie ekskluzywnym tytułem na Wii U. Zaledwie kilka godzin po opublikowaniu wpisów zostały one usunięte. W sieci jednak nic nie ginie… Firma EA postanowiła przeprosić swoich partnerów z Nintendo Amercia, informując, że żart dotyczący FrostbiteEngine nie został z nikim uzgodniony. Przedstawiciel firmy Peter Moore stwierdził, że tego rodzaju poczucie humoru jest nie do zaakceptowania.

Użytkownikom Wii U nie jest do śmiechu. Na platformę brakuje nowych gier, a możliwości techniczne sprzętu odstają od standardów wyznaczonych przez konkurencje. Wczorajszy żart wykpiwał wszystkie problemy Nintendo, które ciężko jest lekceważyć.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

3 Shares
Share3
+1
Tweet