Elden Ring nie da się ukończyć na 100% przy pierwszym przejściu. Oto dlaczego

Elden Ring - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Wczoraj poznaliśmy czas potrzebny do ukończenia Elden Ring. From Software nie podzieliło się jednak długością rozgrywki w przypadku, gry zdecydujemy się na przejście misji pobocznych i ukończenie gry na 100%. Okazuje się, że to drugie osiągnięcie zajmie sporo czasu.

Gry nie da się ukończyć na 100% w trakcie pierwszego przejścia. Elden Ring jest ogromnym tytułem, a jakby tego było mało, pod koniec pojawiają się pewne rozgałęzienia, które odcinają gracza od części zawartości. Niemniej do słynnego „calaka” można się przy pierwszym podejściu zbliżyć.

Dzięki temu, że świat jest tak rozległy, gra jest tak zaprojektowana, że można ją przejść bez konieczności doświadczania wszystkiego.
Niektórzy gracze będą woleli spróbować i zbadać całą mapę za pierwszym razem, podczas gdy inni zostawią sobie pewne obszary do eksploracji w drugim lub kolejnych podejściach.
Technicznie rzecz biorąc, osiągnięcie 100% jest niemożliwe ze względu na fakt, że pod koniec gry znajdują się rozgałęzienia, ale z pewnością można się do tego zbliżyć.

– powiedział Yasuhiro Kitato, producent gry, w wywiadzie na Taipei Game Show 2022
Transkrypcja dzięki VideoGamesChronicle

Takie rozwiązanie z pewnością nie ucieszy każdego gracza. Niektórzy z pewnością wolą zaliczać całą grę bez konieczności powtarzania głównej linii fabularnej. Niestety w tym przypadku nie otrzymamy takiej opcji.

Z drugiej strony niespecjalnie mnie to dziwi. Świat Elden Ring faktycznie może być przeogromny i to było niemal pewne, że From Software jakoś go ograniczy. Słynne studio lubi utrudniać graczom życie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie