Elden Ring i GTA V jako część Xbox Cloud Gaming? Microsoft może szykować „niespodziankę”

Steam Awards 2022 - znamy nominacje! Jakie gry zawalczą o GOTY?
Newsy PC Xbox Series XOne

Ale cóż to za „niespodzianka” o której wiemy? No cóż, ważne jednak, że Elden Ring i GTA V mogą stać się częścią kolekcji Xbox Cloud Gaming.

Microsoft od dawna rozwija swoją „chmurzastą” usługę Xbox Cloud Gaming. Do tej pory jednak mogli się z niej cieszyć posiadacze subskrypcji Xbox Game Pass. Bez niej nie mogliśmy zagrać w gry dostępne poza abonamentem. Najwyraźniej wszystko może się wkrótce zmienić.

Jak odkryli niektórzy gracze na Twitterze (m.in. tutaj oraz tutaj) w sklepie Microsoftu pojawił się ciekawy baner pod niektórymi pozycjami. Można bowiem wybrać możliwość grania w chmurze, choć obecnie nie jest ona dostępna. Zamiast tego znajdziemy tam napis:

Obecnie nie posiadasz tej gry. Aby w nią zagrać, musisz kupić tę grę albo skorzystać z subskrypcji, w której się zawiera.

– czytamy w Xbox Store

Microsoft już od dawna zapowiadał możliwość uruchamiania gier wideo przez chmurę, których nie ma w XGP ani żadnym innym abonamencie. Teoretycznie niedługo jest Gamescom, więc być może korporacja szykuje się do zapowiedzi nowości. Jeżeli na pierwszy ogień pójdzie Elden Ring i GTA V – może być „grubo”. Warto też pamiętać, że to jedynie spekulacje. Całość ostatecznie może okazać się zwykłym błędem, więc trzeba zachować pewien dystans do wszelkich tych rewelacji.

Jednocześnie warto przypomnieć, że XCG dostanie wreszcie wsparcie myszki i klawiatury.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie