Dying Light - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dying Light może trafić na PS5 i Xbox Series dużo szybciej, niż sądziliśmy

Techland niedawno oficjalnie potwierdził, że Dying Light otrzyma ulepszenia na nową generację konsol. Nie poznaliśmy wówczas jednak daty premiery usprawnionego wydania hitu z 2015 roku.

Niewykluczone, że DL pojawi się w ulepszonej wersji na PS5 i Xbox Series już niedługo. Tak sugeruje ocena gry od organizacji klasyfikacyjnej ESRB. Takowa już się pojawiła. Co ciekawe, grę w tej wersji oceniono wraz z wydaniem na Nintendo Switch. Oznaczałoby to, że DL może dostać natywną wersję na konsole lub otrzyma osobne wydanie w ramach Platinum Edition. Póki co jest to jedna wielka niewiadoma.

Niedawna zapowiedź nowego wcielenia gry mogła wskazywać, że wersja na PS5 i Xbox Series ukaże się za kilka miesięcy, może nawet w przyszłym roku. Ocena ESRB nieco sugeruje jednak, że być może nie poczekamy aż tak długo, choć póki co nie ujawniono żadnych konkretów odnośnie daty debiutu na świeżych konsolach.

Nie wiemy też, jakie ulepszenia otrzyma Dying Light w wersji na konsolach aktualnej generacji. Może to być prosta aktualizacja wprowadzająca wsparcie rozdzielczości 4K i 120 fps, ale równie dobrze coś więcej. Biorąc pod uwagę, że Techland jest zajęty rozwojem innych projektów, nie spodziewałbym się cudów. Choć, kto wie, może miło się zaskoczymy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%