Dying Light będzie miało swoją książkę

0 komentarzy

dying lightW książce znajdziemy historię Mel Wyatt, osiemnastoletniej amerykańskiej lekkoatletki.

Techland mocno promuje swoją nadchodzącą produkcję, która już 30 stycznia zawita do polskich sklepów. Premiera gry przewidziana jest na PC, PS4 oraz Xboksa One. Jak się okazuje, oprócz samej gry w sprzedaży będzie także książka Dying Light: Aleja Koszmarów.

Zwykle książki, które powstają na podstawie gier (podobnie jak filmy), nie są najwyższych lotów. Tym razem może być jednak inaczej. Autorem Alei Koszmarów jest Raymond Benson, amerykański pisarz będący autorem między innymi książek o Jamesie Bondzie. Oprócz tego napisał Hitman: Potępienie, powieść która wprowadza gracza do gry Hitman: Rozgrzeszenie.

Podobnym wprowadzeniem ma być Dying Light: Aleja Koszmarów. Akcja tej powieści rozgrywa się przed wydarzeniami z gry, może więc być ciekawym wstępem do rozpoczęcia rozgrywki w Dying Light. Minus jest jednak taki, że nie wyznaczono jeszcze daty premiery książki. Biorąc pod uwagę, że do debiutu gry pozostało nieco ponad dwa tygodnie, książka pewnie ukaże się najwcześniej w lutym. Poniżej możecie przeczytać szczegółową informację o historii zawartej w Alei Koszmarów.

Dying Light: Aleja Koszmarów opowiada przerażającą historię Mel Wyatt, osiemnastoletniej amerykańskiej lekkoatletki, która dwa tygodnie wcześniej uczestniczyła w Światowych Igrzyskach Lekkoatletycznych w Harran. Będąc jedną z wielu Amerykanów pozostałych w Harran po wybuchu epidemii, Mel udało się przetrwać wraz jej młodszym bratem, Paulem, w odizolowanym hotelu – ich rodzice zostali zabici pierwszego dnia ataków zainfekowanych na stadion. Tak zaczyna się emocjonujący niczym tykająca bomba zegarowa thriller o przetrwaniu.

dying light aleja koszmarów

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się