Dying Light 2 Stay Human - parkour - główny bohater skacze nad rzeką

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Tak wygląda co-op w Dying Light 2. Zagracie razem nawet w gronie 4 osób

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, dziś wieczorem Techland zaprezentował ostatni odcinek Dying 2 Know. To seria epizodów, które skupiają się na ukazaniu nowości z Dying Light 2.

Twórcy DL2 postanowili na sam koniec rzeczywiście pozostawić kilka asów w swoich rękawach. Po pierwsze podzielono się ze światem informacją na temat trybu kooperacji. Całą grę od początku do końca można przejść w gronie nawet 4 osób. Fragment temu poświęcony rozpoczyna się w około 2:55 powyższego nagrania.

Jak pewnie pamiętacie, w produkcji nie zabraknie ważnych wyborów, które mają wpływ na przebieg fabuły. Kiedy to gracie z ekipą, każda decyzja będzie podlegać demokratycznemu głosowaniu. Warto pamiętać, że zebrany postęp przenosi się na profil każdego z grających, wliczając to zebrany loot.

W dalszej części szóstego epizodu skupiono się na pokazaniu Dying Light 2 na platformach poprzedniej generacji. Choć zaprezentowany gameplay (swoją drogą dość krótki, bo trwający zaledwie kilkanaście sekund) wyglądał dobrze, z jakiegoś powodu udostępniono go na nieco mniejszej powierzchni ekranu. Obawiam się, że może to zamaskować ewentualne niedociągnięcia graficzne. Mam nadzieję, że moje przypuszczenia są mylne i to po prostu „o taki zabieg stylistyczny”.

Na sam koniec wyświetlono pokaźny i efektowny gameplay. Ten mocno skupia się na zarysowaniu fabuły, choć w większości składa się z ujęć, które były już wcześniej pokazane. Nie zabrakło jednak masy nowych kadrów, dlatego tym bardziej warto się temu przyjrzeć.

Premiera DL2 odbędzie się 4 lutego 2022 roku. Gra zmierza na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i S oraz na Nintendo Switch w ramach gry w chmurze.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się