Dying Light 2 na Switcha w Polsce może zostać ocenzurowane. Co z walką o pierwszą część?

Dying Light 2 na Nintendo Switch
Switch

Dziś świat obiegła wieść o tym, że niemieccy gracze będą musieli “nacieszyć się” ocenzurowaną wersją gry Dying Light 2 Stay Human. Z tego powodu polskie wydanie na Switcha również może podlegać pewnemu okrojeniu.

Na wstępie przypomnę, że obecnie w Polsce posiadacze Pstryczka mogą nabyć jedynie fizyczne wydanie Dying Light Platinum Edition. W eShopie, cyfrowym sklepie dostępnym na systemach Nintendo, właściciele kont zarejestrowanych na nasz kraj nie są w stanie odszukać cyfrowej kopii i tym samym jej zakupić. Wynika to z tego, iż eShop, z którego wszyscy korzystamy, zarejestrowany jest na Niemcy, gdzie “jedynka” nie jest oficjalnie dostępna w sprzedaży.

Choć problem miał być wcześniej rozwiązany, logując się przed momentem do eShopu w dalszym ciagu nie jestem w stanie nabyć DLPE. Po wyszukaniu frazy “Dying Light” pojawia się jedynie… zestaw dodatkowych utworów do FUSER.

W związku z tym, że Nintendo Switch ma otrzymać Dying Light 2 Stay Human w ramach wydania “chmurowego”, spodziewam się, że i w tym przypadku polscy gracze mogą być pokrzywdzeni. Choć zapowiada się na to, że gra będzie w sprzedaży cyfrowej, najpewniej również otrzymamy wszyscy to samo wydanie, co nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy.

Na ten moment Techland nie odniósł się jeszcze do tej sprawy. Gdy tylko będą znane szczegóły dystrybucji “dwójki” na Switchu, poinformujemy Was stosownym tekstem lub aktualizacją.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie