Gdzie szukać sekretów w Dying Light 2? Techland o sztuce w Mieście

Dying Light 2 - zombie na tle graffiti z kurczakami
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Choć Dying 2 Know miało już wyemitowany ostatni odcinek, twórcy opowiadają dalej o Dying Light 2 w podserii z dopiskiem „More”. W kolejnym tego typu odcinku opowiedziano m.in. o street arcie występującym w grze.

Gościem tego specjalnego epizodu jest Katarzyna Tarnacka, która przy DL2 pełni rolę Environment Art Directora. Zadaniem osób na takim stanowisku jest zadbanie o to, jak wygląda wszelkie otoczenie w grach wideo.

Mogliście zauważyć na dotychczasowo opublikowanych materiałach z produkcji, że The City jest pełne murali, graffiti i innej formy street artu. Jak się okazuje, artyści, którzy je opracowali, niejeden raz mogli poprzez nie wyrazić siebie lub zakomunikować coś ważnego dla świata tytułu. Ta druga forma wykorzystania kojarzy mi się np. z Portalem 2, gdzie wiele razy historia jest dopowiadana przez malunki na ścianach. To też dobry sposób, by przemycać easter eggi, o czym również wspomniano w materiale.

Premiera Dying Light 2 Stay Human odbędzie się 4 lutego 2022 roku. W tytuł będziecie mogli zagrać w tym dniu na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X i S. Edycja na Nintendo Switch (działająca w chmurze), została niedawno opóźniona, o czym więcej możecie przeczytać w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie