Dying Light 2 - zrzut ekranu z ray tracingiem

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dying Light 2 sporo zyskuje z ray tracingiem. Nowy materiał pokazuje ulepszenia

Dying Light 2 doczekało się kolejnej prezentacji technologii RTX. Firma NVIDIA zaprezentowała świeży materiał prezentujący grę z włączonym ray tracingiem.

Ładniejsze odbicia to nie jedyne upiększenie, jaką niesie ze sobą śledzenie promieni. Dying Light 2 zyska również ulepszone globalne oświetlenie oraz cienie bazujące na ray tracingu. Widać, że gra wygląda ładniej z włączonym RTX, choć nie dla wszystkich graczy będą to ulepszenia warte utraty wielu klatek. Szczególnie, jeśli nie macie potężnej karty graficznej.

A w mocnego PeCeta naprawdę warto się zaopatrzyć. Jeśli chcecie odpalić DL2 na maksymalnych ustawieniach (z ray tracingiem) w rozdzielczości 1080p i 60 fps, musicie być posiadaczami karty NVIDIA RTX 3080. Jeśli nie macie takiej karty, zapomnijcie o płynnej rozgrywce ze śledzeniem promieni w najlepszej jakości. Jeśli jednak nie planujecie grać na najwyższych ustawieniach graficznych, nie powinno być tak źle. Reszta wymagań sprzętowych gry nie przerazi wielu graczy. Dodatkowo posiadacze kart NVIDIA skorzystają z funkcji DLSS, która powinna poprawić płynność rozgrywki.

Dying Light 2 trafi w ręce graczy już 4 lutego. Gra zadebiutuje na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i S oraz Nintendo Switch (za pośrednictwem chmury).

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się