Fabularne DLC do Dying Light 2 wyciekło. Gracze mogą trafić na arenę gladiatorów

Dying Light 2 z dodatkiem za darmo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Wygląda na to, że uważni gracze odnaleźli w plikach gry wzmianki o pierwszym DLC do Dying Light 2. Tym razem trafimy na arenę gladiatorów w operze.

YouTuber Bub wrzucił na swój kanał film podsumowujący informacje na temat pierwszego fabularnego DLC do Dying Light 2. Dokopał się do wskazówek sugerujących, iż dodatek nosi nazwę “Opera”. W plikach oznaczony jest jako “dlc-1”. Warto jednak zachować dystans do poniższych rewelacji, gdyż nie pochodzą od twórców.

DLC opierać się ma na potyczkach gladiatorów. I to nie byle jakich, bo – zgodnie z nazwą – udamy się do starego budynku opery. Całość przemodelowano na koloseum, co dobrze zgrywałoby się ze “współczesnym średniowieczem” w grze. Co ciekawe, nie powinniśmy spodziewać się wyłącznie zestawu paru potyczek, bo całość mocno opiera się na fabule.

Okazuje się, że w plikach odkryto na ten moment 2 tys. dialogów, więc DLC może być mocno rozbudowane. Ponadto są wzmianki dotyczące paru możliwych zakończeń i fabularnych decyzji po drodze. Akcja rozegra się nie tylko w samej operze, ale też na przylegających do niej terenach. Klasyką, rzecz jasna, wciąż pozostanie szlachtowanie zombie i parkour.

Na poniższym wideo możemy zapoznać się z bardzo wczesnymi modelami, a także i fragmentami mapy, dialogów czy innych kluczowych elementów produkcji. Pamiętajcie jednak, że mogą znaleźć się tam drobne spoilery związane m.in. z początkiem naszej przygody. Dodatek oficjalnie do sprzedaży trafić ma we wrześniu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie