Dying Light 2 - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Twórcy Dying Light 2 w ogniu pytań. Padły ciekawe odpowiedzi

Techland opowiedział na nowe pytania o Dying Light 2. Twórcy opowiedzieli o otwartym świecie, fabule, ewentualnej obecności romansów i paru innych kwestiach.

Na nowe wieści o DL2 musieliśmy sporo zaczekać. Techland jednak niedawno przerwał milczenie i odpowiedział na kilka pytań w filmiku AMA. Teraz przyszła pora na kolejną dawkę interesujących konkretów. Na pytania graczy odpowiedziała dwójka deweloperów – Julia Szynkaruk oraz Tymon Smektała.

Fanów pierwowzoru z pewnością ciekawią kwestie fabularne i to, jak powiązano Dying Light 2 z poprzednią grą. Okazuje się, że w DL2 nie zobaczymy postaci z DL1, bowiem oba tytuły toczą się w zupełnie innym miejscu i czasie. Naturalnie w grze pojawią się nawiązania do DL1, ale to mimo wszystko inna historia.

Nie zmienia to faktu, że wątek protagonisty pierwszej części najpewniej przewinie się w grze. Crane miał ogromny wpływ na świat przedstawiony. Kto wie, może w świecie DL2 jest on uznawany za niebezpośredniego sprawcę apokalipsy?

Jeśli już o fabule mowa, jeden z graczy zapytał, czy w grze znajdzie się opcja romansowania z innymi postaciami. O ile Techland zadbał o budowanie relacji z NPC, w DL2 nie uświadczymy romansów rodem z Mass Effect.

W materiale przewinął się też wątek otwartego świata. Zgodnie ze słowami Julii Szynkaruk, Techland zadbał o rozbudowanie wydarzeń dziejących się w świecie gry. Możemy liczyć na „żywe” miasto i zupełnie nowe typy lokacji.

Techland odpowiedział dodatkowo na parę innych, równie ciekawych pytań. Jeśli czekacie na DL2, koniecznie obejrzyjcie poniższy film.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się