Dying Light 2 nie wyjdzie na PlayStation 4 i Xboksa One?

Techland przyznaje, że ma już pomysły na kolejną część Dying Light, lecz czy obecna generacja konsol im sprosta? To już inna kwestia.

Dying Light czeka obecnie na ogromne DLC The Following, które powinno wystarczyć na kolejne 10 godzin zabawy (szczegóły publikowaliśmy tutaj).


Polskie studio powoli zaczyna też myśleć o kontynuacji swojego IP, choć wszystko jest na razie w fazie koncepcji. – Jeszcze za wcześnie, by mówić o Dying Light 2. Mamy wiele ambitnych pomysłów, lecz musimy najpierw sprawdzić, czy można je zrealizować na konsolach obecnej generacji – wyjawia Tymon Smektała w rozmowie z serwisem VideoGamer. Jeśli się okaże, że jest to niemożliwe, druga część Dying Light mogłaby pojawić się dopiero na next-genach od Sony i Microsoftu.

Deweloper dodaje również, że studio ma jasną wizję tego, co chce zrobić z licencją na Dying Light. – Możecie spodziewać się zatem samych dobrych rzeczy z naszej strony.

Polskie studio zdradziło również, że Dying Light pobiło oczekiwania, jeśli chodzi o sprzedaż. Od premiery tytuł rozszedł się w nakładzie 5 milionów egzemplarzy. Nic zatem dziwnego, że Techland zaczyna myśleć o kontynuacji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

157 Shares
Share157
+1
Tweet