Dying Light 2 jako gra planszowa? Mogą nad nią pracować twórcy „stołowego” Frostpunk

Dying Light 2 Stay Human - gracz i zombie spadają na dach budynku
PC

Gry planszowe są świetną alternatywą dla gier wideo, a jeszcze lepiej, gdy obydwie formy wzajemnie z siebie czerpią. To właśnie może spotkać Dying Light 2.

Polacy, którzy maczali palce w „stołowym” Frostpunk mogą szykować niespodziankę (no, może nie do końca już „niespodziankę”).

Dying Light 2 na stole

Gry planszowe być może nie cieszą się aż taką popularnością jak szeroko pojęta branża gier wideo. No bo na kompie pogramy sami, a do wielu planszówek potrzeba jeszcze co najmniej jednej osoby. Niemniej warto czasami przełączyć się na „offline” i spędzić chwilę relaksującego czasu przy figurkach, pionkach, mapach czy kartach.

Polacy z Glass Cannon Unpugged sami chwalą się z tego, że uwielbiają przenosić popularne gry wideo na stoły. Dotychczas wydali planszową wersję Frostpunka, która spotkała się ze sporym zainteresowaniem społeczności. Projektowanie wersji offline znanych tytułów nie należy do łatwych zadań, ale twórcy mają najwyraźniej spore ambicje.

Wszystko dlatego, że ostatnia transmisja wydaje się wręcz potwierdzać, iż niedługo oficjalnie zapowiedziana zostanie „stołowa” wersja Dying Light 2. Na krótkim wideo dostępnym poniżej możemy zobaczyć zapowiedź nowej pozycji, która jednak zostaje przerwana przez atak… zombie?

Na samym końcu, tuż przed urwaniem się transmisji, możemy przez chwilę zauważyć namalowany na ścianie napis „Stay Human„. Techland z pewnością świętuje sukces swojej najnowszej gry, ale w jaki sposób podtrzymać zainteresowanie wokół marki? Zapowiadając grę planszową, rzecz jasna!

Warto pamiętać, iż nie jest to jednoznaczne potwierdzenie, że gra faktycznie powstaje. Niemniej wiele na to wskazuje, a podtytuł DL2 nie wziął się na ścianie znikąd. Więcej wieści w sprawie nowej planszówki poznamy już wkrótce. Oby tylko twórcy pokusili się o włoską wersję językową

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie