Nie czekajcie na drugie fabularne DLC do Dying Light 2. Techland przesuwa premierę

Dying Light 2 z dodatkiem za darmo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Techland oficjalnie poinformował, że w tym roku nie dostaniemy drugiego fabularnego rozszerzenia do Dying Light 2. Fani hitu o zombie muszą poczekać.

Techland na swojej oficjalnej stronie przeprasza fanów i wyjaśnia, że drugie fabularnego i płatne DLC do DL2 jednak ukaże się z opóźnieniem. Wychodzi na to, że nie ma sensu liczyć na premierę w tym roku. Deweloperzy chcą w końcu upewnić się, że gracze dostaną pożądane i kompletne doświadczenie. Z treści komunikatu mimochodem wynika, że skala tego dodatku będzie spora.

Z przykrością chcielibyśmy ogłosić naszą decyzję o przełożeniu premiery dodatku Dying Light 2 Stay Human DLC2 na przyszły rok. Decyzja o poświęceniu większej ilości czasu na rozwój dotyczy naszego zaangażowania w dostarczenie najlepszego możliwego rozszerzenia fabularnego, z nową mapą i systemami. Jak zapewne można wywnioskować z bieżących aktualizacji, wciąż pracujemy nad ulepszaniem i poprawianiem Dying Light 2. Naszym głównym celem jest zapewnienie, że gra spełni i przekroczy oczekiwania – wasze i nasze. Mamy jeszcze kilka rzeczy do dodania do gry, aby to osiągnąć przed wydaniem DLC2.

– wyjaśnia deweloper

Wychodzi więc na to, że DL2 musi dostać jeszcze parę ulepszeń i łatek, a samo DLC wymaga więcej czasu. Szczególnie ciekawie brzmi fragment o “nowej mapie i systemach”, co sugeruje, że być może dostaniemy coś naprawdę dużego. Być może nawet na wzór The Following z oryginalnej gry? Tego jeszcze nie wiem, a polskie studio nabrało wody w usta. Liczę jednak, że warto będzie czekać na kolejne rozszerzenie, skoro poprzednie okazało się całkiem udane.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że już 29 czerwca 2023 roku odbędzie się nowy livestream, na którym być może dowiemy się więcej o oczekiwanym dodatku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie