Dying Light 2 - kooperacja - 4 graczy stoi przy krawędzi budynku. Są w pełni uzbrojeni

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Szczegóły kooperacji w Dying Light 2. Jak wygląda sprawa cross-genu i cross-platformowości?

Wczoraj Techland ogłosił światu szczegóły kooperacji w Dying Light 2: Stay Human. To zrodziło kolejne pytania, na których część znane są już odpowiedzi. Główny projektant gry udzielił ich w wywiadzie na Twitchu.

DL2 zaoferuje możliwość przejścia całej kampanii fabularnej wraz z trójką znajomych. Maksymalnie czteroosobowa drużyna będzie razem podejmować decyzje, dzięki którym będzie się zmieniało życie mieszkańców w The City. Każdorazowo wtedy dojdzie do głosowania, co wprowadza dodatkowy element demokracji do produkcji.

Tymon Smektała został zapytany podczas livestreamu o kwestię tego, czy będzie można razem grać razem, jeśli grupka znajomych posiada sprzęty różnych producentów (PC/konsole). Niestety, w tym przypadku nie mam dla Was zbyt pozytywnych wieści.

Nie, nie w tej chwili. To nie będzie dostępne.

– odpowiedział Tymon Smektała na pytanie odnośnie rozgrywki cross-platformowej

Wygląda na to, że na ten moment należy wykluczyć taką opcję, choć Smektała zostawił otwartą furtkę na pojawienie się tej ewentualności w przyszłości. Na szczęście nieco inaczej wygląda sprawa co-opa międzygeneracyjnego.

Nie będzie to możliwe w momencie premiery gry, ale pracujemy nad tym, aby było to możliwe po premierze.

– dopowiedział Tymon Smektała w kontekście cross-gena

Myślę, że Techland nie pozostawi przez długie lata Dying Light 2 i będzie wspierać swoją produkcję aktualizacjami z nową zawartością. Tak przynajmniej mogę sądzić po tym, jak to wygląda po dziś dzień z pierwszą odsłoną serii. Mam nadzieję, że w którymś z tych patchy zostanie dodany pełny cross-gen, a kiedyś nieco później również cross-platform.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%