Katastrofa dla graczy Fortnite. Ta zmiana może źle wpłynąć na grę

Zmiany w Fortnite - grafika
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Donald Mustard to facet, który odpowiada za ogromny sukces Fortnite i ma na swoim koncie zrewolucjonizowanie gier Battle Royale. Przyszedł jednak czas na zmiany, bo ceniona postać branży postanowiła zrezygnować z pracy. Zmiany w Fortnite mogą być poważne.

Donald Mustard o odejściu ze studia poinformował na swoim Twitterze (a może X’ie?). Zainteresowany przyznał, że ostatnie 25 lat w branży gier wideo było niesamowitą przygodą. Jest wdzięczny za wszystko to, co go w niej spotkało. Przyszedł jednak czas na zmiany, a sam zainteresowany ma zamiar skupić się na rodzinie i innych życiowych priorytetach. Co dalej z Fortnite?

Brzmi zrozumiale, prawda? Często sprawy mają drugie dno, dlatego i tym razem pojawiły się spekulacje. Prawdopodobnie Mustard mógł mieć już dość rosnącego tempa prac, które zostało narzucone przez Epic Games. Należy zauważyć, że rozwój gry zmienił się w ostatnich latach. Chociaż Fortnite ma stabilną pozycję, to gracze widzą, że coś jest nie tak.

Niewątpliwie zmiany w kulturze pracy mogły wpłynąć na decyzję Mustarda o zrezygnowaniu ze swojej dotychczasowej roli. Sukces Fortnite to genialny wpis do CV, a obecne realia rynku gier wideo i rosnąca intensywność mogły przerosnąć możliwości niejednego twórcy. Jeżeli powód jest właśnie taki, to nic dziwnego. To jednak zła wiadomość dla fanów gry. Nie jest pewnym, w którą stronę pójdzie dalszy rozwój produkcji, ale zmiany w Fortnite będą spore.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie