Dragon Age 4 ma mały problem. Bardzo ważny deweloper pożegnał się z BioWare

Dragon Age 4 - grafika koncepcyjna
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Electronic Arts potwierdziło, że z BioWare odszedł istotny deweloper pracujący nad Dragon Age 4. Jak to zwykle bywa w przypadku takich ogłoszeń, wydawca twierdzi, że gra jest w dobrych rękach.

Studio opuścił Matt Goldman, czyli Creative Director rozwijający Dragon Age 4. Odejście dewelopera miało odbyć się w pełnej zgodzie obu stron, choć nie ujawniono jego powodów. Niemniej w liście wysłanym do pracowników, menadżer studia wspomina, że odejście Goldmana ma wpływ na rozwój gry.

Sprawę skomentowało samo Electronic Arts w rozmowie z serwisem Kotaku.

Matt Goldman nie pracuje już w BioWare. Pozostawia następną grę Dragon Age w doskonałych rękach, z zespołem tutaj w studiu, który będzie kontynuował naszą wizję gry.

– napisał przedstawiciel Electronic Arts w rozmowie z Kotaku

Matt Goldman współpracował z BioWare przy takich hitach jak Baldur’s Gate, Jade Empire i pierwszych odsłonach Dragon Age. To bardzo ważny deweloper i jakby nie patrzeć, piastował szalenie istotne stanowisko przy pracach nad DA4. Miejmy nadzieję, że jego odejście nie wpłynie negatywnie na dalszy rozwój gry i otrzymamy bardzo dobrą kontynuację tej kultowej serii. Na jej premierę przyjdzie nam jednak jeszcze sporo poczekać.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie