DLC do God of War. Twórca gry usłyszał: Człowieku, to szaleństwo!

Jak wiemy, God of War okazało się zamkniętą całością, bez żadnych dodatków fabularnych i mniejszych rozszerzeń. Nie oznacza to jednak, że nie było planów na DLC do God of War.

Wczoraj przytaczaliśmy słowa reżysera gry God of War, odnośnie otwartego świata, którego gra nie otrzymała. Dzisiaj możemy spojrzeć na wypowiedź dotyczącą kolejnego braku w God of War, a konkretniej – braku DLC. W przypadku otwartego świata deweloperzy po prostu nie chcieli mierzyć się z takim zadaniem. W przypadku dodatku, było trochę inaczej.

DLC do God of War mogło powstać, ale…

Wielu graczy doceniło God of War za to, że nie posiada żadnych rozszerzeń i nie trzeba wydawać dodatkowej kasy za kolejny kawałek fabuły. Cory Barlog miał jednak pomysł na dodatek, jak ujawnił podczas podcastu opublikowanego na kanale Kinda Funny na YouTube.

Miałem naprawdę świetny pomysł na DLC. Żałuję, że plany nie zostały zrealizowane, ponieważ chciałbym to zrobić. Zadanie było jednak zbyt ambitne. W ostateczności dodatek byłby rozmiarów odrębnej gry. Wszyscy mówili mi, mając rację, „Człowieku, to szaleństwo. To nie jest dodatek, to będzie za duże – powiedział reżyser gry God of War.

Według Barloga jego pomysł był na miarę The Last of Us: Left Behind czy Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Żałujecie, że nic z tego nie wyszło?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.