Destiny 2 trafi również na PC? To będzie zupełnie inna jakość

Pierwsze niepotwierdzone informacje o planowanym na przyszły rok Destiny 2.

Póki co wiemy jedynie, że tytuł jest w produkcji, powstaje pod skrzydłami studia Bungie i zawita na rynku w 2017 roku. Teraz dochodzą do tego kolejne, choć nieoficjalne informacje, opublikowane na forum NeoGAF przez użytkownika benny_a, który ma ponoć znajomego w Activision.

Tajemnicze źródło twierdzi przede wszystkim, że Destiny 2 – w odróżnieniu od pierwszej części wydanej jedynie na konsole – trafi również na komputery PC. Ponadto nad grą ma pracować nie tylko ekipa Bungie, lecz również studio Vicarious Visions.

Destiny 2 ma ponoć zerwać z wizerunkiem pierwszej części i przedstawić nam zupełnie nową historię oraz jakość. Pojawia się tutaj porównanie do Diablo 2 od studia Blizzard, które pod względem rozgrywki nawiązywało do pierwszej części, lecz praktycznie zostało stworzone od zera. Tak samo ma być z Destiny 2 – to ma być zupełnie inna gra, poprawiająca największe niedociągnięcia jedynki.

Przede wszystkim odwiedzane planety będą bardziej zaludnione. Odwiedzimy tętniące życiem miasta i posterunki, a same misje, które dostaniemy do wykonania, mają być o wiele ciekawsze niż zadania z pierwszej części.

Ponadto Destiny 2 ma zaoferować graczom jeszcze większe otwarte przestrzenie, rzucające swoją potęgą na kolana. Według wspomnianego źródła sam Saturn przyćmi wszystko, co widzieliśmy w pierwowzorze.

Brzmi pięknie, lecz pamiętajcie, że to wciąż nieoficjalne wieści, które należy traktować z przymrużeniem oka.

Destiny 2 będzie jedną z gier na Nintendo NX?

Jest cień szansy, że Nintendo po raz kolejny będzie chciało uzyskać wsparcie od zewnętrznych producentów dla swojego nowego sprzętu. Wcześniejsze doświadczenie firmy pokazuje, że nie jest to prosta sprawa, ale może tym razem się uda?

Otóż gracz o pseudonimie Geno, na którego informacje powołuje się serwis Gamingbolt podaje, że Activisiondogadało się z Nintendo i na nową konsolę japońskiego giganta powstanie Destiny 2. To, że wymieniona produkcja powstanie jest niemal pewne, bowiem twórcy zapewniali wielokrotnie wsparcie dla marki Destiny przez kolejne kilkanaście lat.

Geno uważa ponadto, że na nowy sprzęt Nintendo ukaże się też Beyond Good and Evil 2 jako gra na wyłączność dla NX. Jak sądzicie, ile z tych informacji okaże się prawdziwe?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.