Reżyser Demon’s Souls nie grał w remake bo “przywołuje wiele starych emocji”

Demon's Souls Remake - grafika
PS5

Demon’s Souls Remake to udany produkt, ale twórca oryginalnej gry się z nim nie zapoznał. Hidetaka Miyazaki podał powód takiego stanu rzeczy i trzeba przyznać, że jest on dość nietypowy.

Reżyser nie lubi grać w swoje starsze produkcje, bo potrafią przywoływać stare wspomnienia i emocje, które mogą przytłaczać. Właśnie z tego powodu Miyazaki nie grał w remake Demon’s Souls.

Przywołuje to wiele starych emocji, wiele starych wspomnień, a to staje się trochę przytłaczające i nie ma się już ochoty na grę. Nie grałem więc w remake Demon’s Souls, ale bardzo się cieszę, że dostał on ten świeży wygląd, tę zupełnie nową grafikę z obecnej generacji.

– powiedział Hidetaka Miyazaki w rozmowie z Edge

Miyazaki docenił jednak pracę Bluepoint. Reżyser wspomniał, że zainteresował się tym, jak studio przeprojektowało grę i jak podeszło do tego procesu.

Jedną z rzeczy, która była naprawdę zabawna, to obserwowanie jak (Bluepoint Games – red. ) wymyśla rzeczy, których nie braliśmy pod uwagę i jak podchodzi do pewnych elementów gry – jej oprawy wizualnej i mechaniki – w sposób, w jaki my nie potrafiliśmy lub nie robiliśmy tego w tamtych czasach. Widzieć jak badają i stosują te nowe procesy myślowe i nowe techniki, to było dla mnie coś naprawdę ekscytującego i interesującego.

– dodał

Jak widać, Miyazaki ma dość specyficzne podejście do swoich produkcji. Reżyser niedawno stwierdził, że najpewniej nie zagra w Elden Ring – więcej przeczytacie w tym artykule.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie