Cyberpunk 2077 – twórca gry opowiada o postaciach towarzyszących

Cyberpunk 2077 – twórca gry opowiada o postaciach towarzyszących
Newsy PC PS4 XOne

W trakcie sesji Q&A jeden z twórców Cyberpunk 2077 opowiedział o postaciach towarzyszących w grze. Jest ich o wiele więcej, niż mogliśmy się spodziewać.

Philipp Weber – quest designer z CD PROJEKT RED – wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi dedykowanej rosyjskiej części społeczności gry. Weber poruszył temat postaci niezależnych, które będą nam towarzyszyć w trakcie rozgrywki i zwrócił uwagę na to, jak dużą rolę będą one odgrywały w czasie przygody.

W grze pojawi się trochę postaci, z którymi przyjdzie wam brać udział w różnych misjach ważnych dla fabuły, ale też w konkretnych zadaniach,  przejażdżce po mieście czy zwykłym wypadzie na drinka. (…). Tak jak Jackie, będą one odgrywać bardzo ważną rolę w grze. Jest ich sporo, a jeszcze nie pokazaliśmy wam tych ważniejszych. (…). Niektóre postacie, zależnie od waszych wyborów, mogą was polubić, ale też znienawidzić. Robimy grę RPG, wszystko zależy od was.

Deweloper ewidentnie stara się zwrócić uwagę graczy na to, że postacie towarzyszące będą dużo ważniejsze, niż do tej pory uważaliśmy. Choć raczej nie uświadczymy w Cyberpunk 2077 możliwości dobierania sobie towarzyszy zależnie od sytuacji, to twórcy z pewnością będą chcieli skupić się na budowaniu więzi emocjonalnej gracza z wirtualnymi kompanami. Jak to wyjdzie w praktyce? Przekonamy się (miejmy nadzieję) już za niedługo.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 19 listopada. Gra pojawi się na Google Stadia, PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz w późniejszym terminie na konsolach nowej generacji.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie