Cyberpunk 2077 – reklamy w grze mają ożywić mroczną przyszłość

CD Projekt RED udowodniło już przy tytule Wiedźmin 3, że przykłada ogromną wagę do detali. Przy Cyberpunk 2077 będzie podobnie, a deweloper szuka nawet specjalnej osoby, która zajmie się reklamami wewnątrz świata gry.

Cyberpunk 2077 zaoferuje pełen szczegółów świat przyszłości, a nieodzowną częścią krajobrazu metropolii Night City mają być m.in. atakujące nas z każdej strony reklamy. Nawet taki aspekt gry jest skrzętnie projektowany przez specjalny zespół do reklam w grze.

Cyberpunk 2077 z reklamami przyszłości

REDzi poszukują obecnie nowego ilustratora do zespołu In-game Ads: Jako ilustrator reklam w grze, weźmiesz udział w tworzeniu szeregu usług konsumenckich w mrocznej przyszłości – od paramilitarnej opieki medycznej, przez broń, po szybko zbywalne towary konsumpcyjne i cyberprzestrzeń.

Kandydat na ilustratora reklam będzie przede wszystkim tworzył cyfrowe ilustracje na podstawie dostarczonych szkiców lub opisów stworzonych przez zespół koncepcyjny. Weźmie również udział w wymyślaniu reklamowego contentu, który następnie zostanie przeniesiony do wirtualnego miasta.

Ciekawe, co też zostanie zareklamowane w Night City. Macie pomysły na jakieś nietypowe produkty przyszłości?

Data premiery Cyberpunk 2077 nie została jeszcze ogłoszona, lecz jest spora szansa, że niebawem to się zmieni. Na stronie producenta pojawiła się oferta pracy dla tak zwanego “Release Managera”, czyli osoby odpowiedzialnej za wypuszczenie produktu na rynek.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.