Premiera Cyberpunk 2077 coraz bliżej? CDP RED szuka “Release Managera”

Jest spora szansa, że CDP RED będzie chciało dość szybko pokazać światu swoją nadchodzącą produkcję Cyberpunk 2077.

Cały czas nie wiemy oficjalnie, kiedy tak naprawdę nowe działo polskiego studia pojawi się na rynku. Nie mamy nawet przybliżonej daty premiery jeśli chodzi o rok. Jest jednak spora szansa, że niebawem to się zmieni. Na stronie producenta pojawiła się oferta pracy dla tak zwanego “Release Managera”, czyli osoby odpowiedzialnej za wypuszczenie produktu na rynek.

W ogłoszeniu możemy przeczytać, że “Release Manager” ma wspierać studio w aktualnych i nadchodzących projektach i brać udział w koordynacji globalnych premier produktów. Do zadań takiej osoby ma należeć nie tylko wspomniana koordynacja, ale też zgłoszenia do certyfikacji dla producentów konsol, współpraca z wewnętrznymi i zewnętrznymi zespołami w celu sprawnego wydania projektu.

Premiera Cyberpunk 2077 niespodziewanie?

Wygląda więc na to, że CD Projekt RED mocno musi się już przygotowywać do premiery Cyberpunk 2077. Kto wie, czy nie nastąpi ona dość niespodziewanie. Sporym zaskoczeniem by było, jakby polski producent poszedł w ślady EA i wydał grę z dnia na dzień po większej zapowiedzi. W tym przypadku mogłoby to być na przykład zaraz po E3 2019. Oczywiście premiera dzień po E3 raczej nie wchodzi w grę, ale przyznać trzeba, że byłby to ruch mocno niekonwencjonalny i odważny jak na branżowe standardy. Biorąc jednak pod uwagę co zrobiło EA z Apex Legends, wcale nie taki nierealny.

Cóż, nie pozostaje nic innego jak czekać na oficjalne doniesienia. Nowa oferta pracy może też przecież dotyczyć całkiem innego projektu, o którym jeszcze nic tak naprawdę nie wiemy.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.