Cyberpunk 2077 – oto gry i serie, którymi inspiruje się CD Projekt RED

0 komentarzy

Już od pierwszych pokazów Cyberpunk 2077 nie zabrakło porównań do innych tytułów. Mateusz Tomaszkiewicz z CD Projekt RED wymienia, jakie gry oraz serie były inspiracją dla powstającej produkcji.

Mateusz Tomaszkiewicz – główny projektant zadań w Cyberpunk 2077 – w rozmowie z redaktorem serwisu Area Jugones wymienia gry i marki, które były inspiracją dla CD Projekt RED podczas prac nad oczekiwanym tytułem. Oczywiście takich inspiracji może być więcej, lecz zdaniem Tomaszkiewicza są to głównie…

Cyberpunk 2077 ma coś z Deus Ex, Elder Scrolls oraz Vampire: The Masquerade

Cyberpunk 2077 ma być podobny do Vampire: The Masquerade pod względem tego, czym jest RPG w pierwszej osobie, oraz sposobu, w jaki nieliniowość jest wbudowana w rozgrywkę i dialogi. Według Tomaszkiewicza, Bloodlines to doskonały przykład gry łączącej FPP i RPG. – Oczywiście jest jeszcze marka The Elder Scrolls, choć trudniej jest porównywać CP 2077 z tą serią, ponieważ TES to czyste fantasy – dodał.

Deweloper dodaje do inspiracji również franczyzę Deus Ex, zwłaszcza pierwszą odsłonę tego cyklu. – Miała wielki wpływ na mnie jako dewelopera oraz gracza, kiedy przechodziłem ją po raz pierwszy wiele lat temu. W tej grze naprawdę podobało mi się możliwość ukończenia misji na wiele sposobów. Opierało się to nie tylko na decyzjach dialogowych, ponieważ mogliśmy dostać się do budynku różnymi wejściami, były także elementy, które otwierały różne ścieżki w historii. Krótko mówiąc, zarówno Vampire Bloodlines, jak i Deus Ex – to moje dwie największe inspiracje – kwituje Mateusz Tomaszkiewicz.

Każdą ze wspomnianych serii czuć nieco w ujawnionych gameplay’ach z Cyberpunk 2077. Z jakimi jeszcze innymi grami kojarzy się Wam nadchodząca produkcja REDów?

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się