Jak wyglądałby Cyberpunk 2077 na konsoli Sega Mega Drive? Ten retro projekt robi wrażenie!

cyberpunk 2077 sega mega drive
Newsy Retro

Gry wideo, a także konsole, które można obecnie zaliczyć do segmentu retro, do dziś mają swoich zagorzałych fanów. Jeden z nich postanowił przedstawić swoją wizję fragmentu gry Cyberpunk 2077 na konsoli Sega Mega Drive z 1988 roku.

Autorem rzeczonego projektu jest użytkownik Reddita kryjący się pod pseudonimem DisketteDetective. Całe wideo ma ukazać alternatywną rzeczywistość, w której studio CD Projekt RED postanowiło wydać grę Cyberpunk 2077 na konsoli Sega Mega Drive wraz z napędem CD Sega Mega-CD (miał on swoją premierę w 1993 roku, stąd taka właśnie data w tytule filmu). Utworzone zostało więc intro do gry, menu główne, a także okno z wyborem postaci. Nie zabrakło oczywiście stylu graficznego, który przypomina dawne lata, a także nostalgicznej ścieżki dźwiękowej. Trzeba przyznać, że wyszło naprawdę świetnie! Zobaczcie sami:

Retro Cyberpunk 2077 na Sega Mega Drive

Co ciekawe, twórca przygotowując swoją wizualizację posłużył się gotowymi materiałami z innych produkcji. Z komentarzy na Reddicie można się dowiedzieć, że były to m.in.: Devil Summoner: Soul Hackers, Einhänder, a także Future Cop: LAPD. Inspiracją dla autora był z kolei materiał wideo obrazujący glitche z omawianej gry wydanej na konsoli Sega Master System, która nie była w stanie jej poprawnie obsłużyć – nieco prześmiewcze nawiązanie do sytuacji sprzed kilku lat, kiedy CD Projekt RED postanowiło zaoferować Cyberpunka 2077 na konsoli Sony PlayStation 4. Ten z kolei materiał (z glitchami) zamieszczamy poniżej:

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie