Cyberpunk 2077 ekskluzywnie w Epic Games Store? CD Projekt RED odpowiada

Epic Games Store to nowy gracz na rynku, który małymi garściami stara się podebrać grunt pod nogami Steam. Sklep zdobywa kolejne umowy na wyłączność, a gracze zastanawiają się, która wielka gra będzie następna. Co z Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED?

Epic Games Store stara się przeciągnąć na swoją stronę coraz większą liczbę deweloperów. Sklep gwarantuje twórcom gier większą prowizję od sprzedaży niż konkurencyjny Steam, co z pewnością działa na plus nowicjusza. Na minus trzeba natomiast zaliczyć m.in. o wiele mniejszą bazę użytkowników sklepu, co teoretycznie może przełożyć się na niższą sprzedaż. Epic Games Store robi co może, by liczyć się wśród graczy. Jednym z takich kroków jest rozdawnictwo gier – obecnie możemy pobrać za darmo świetną grę platformową Axiom Verge. Główną siłą napędową sklepu twórców Fortnite będą jednak nie darmowe gry, lecz wielkie produkcje, które się w nim pojawią.

Cyberpunk 2077 nie porzuci Steam

Epic Games Store nieźle sobie radzi w zdobywaniu kolejnych gier na czasową lub stałą wyłączność – od The Walking Dead: The Final Season, przez The Division 2 do Metro Exodus. Kto kolejny? Z pewnością łakomym kąskiem dla sklepu byłby Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED. Jeden z graczy podchwycił temat na Twitterze i chciał się dowiedzieć, czy Cyberpunk 2077 porzuci Steam na rzecz Epic Games Store. Polski deweloper daje do zrozumienia, że o żadnej ekskluzywności nie ma mowy.

Nie oznacza to jednak, że Cyberpunk 2077 ominie Epic Games Store. Na tweeta innego gracza o treści Potwierdzono, że Cyberpunk 2077 nie przybędzie do Epic Games Store, Polacy odpowiadają: Po prostu stwierdziliśmy, że nie będzie ekskluzywności (i to się nie zmieni) – póki co nie potwierdziliśmy żadnych innych szczegółów.

Jest zatem prawdopodobne, że CD Projekt RED wyda Cyberpunk 2077 poprzez platformę GOG, a dodatkowo grę kupimy na Steam oraz w Epic Games Store.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.