Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 potrzebuje więcej kasy. CD Projekt wydaje komunikat

CD Projekt RED pracuje nad oczekiwanym Cyberpunk 2077, który będzie największym dokonaniem dewelopera. Duży projekt to duże pieniądze…

CD Projekt wydaje komunikat dotyczący dywidendy, a właściwie… jej braku. Zarząd poinformował o podjęciu uchwały dotyczącej skierowania do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia wniosku o podział zysku netto wypracowanego w roku 2017 w wysokości 184 612 975,08 zł poprzez przekazanie go w całości na kapitał zapasowy spółki.

Oznacza to, że akcjonariusze nie otrzymają dywidendy za posiadane akcje, a całe wypracowane środki pozostaną w spółce i będą zasilały powstające gry. Cyberpunk 2077 ma być o wiele większy i bardziej skomplikowany niż Wiedźmin 3, zatem taka decyzja specjalnie nas nie dziwi.

Cyberpunk 2077 ruszy na PS5 i nowej konsoli Xbox! CD Projekt ujawnia informacje o grze

Oczywiście „skierowanie” uchwały nie jest jednoznaczne z jej „uchwaleniem”, lecz jak podkreśla serwis Money.pl: Prezes [Adam Kiciński] jest zarazem jednym z założycieli i głównych akcjonariuszy (11 proc. akcji) CD Projekt. Razem założyciele mają 33 proc. akcji, należy więc spodziewać się, że ostatecznie zysk pozostanie w spółce.

CD Projekt wysoko w rankingu 100 najszybciej rozwijających się firm w Europie

Financial Times opublikował raport 100 najszybciej rozwijających się firm w Europie. Polski CD Projekt zajął 51. miejsce, zaliczając spory skok w porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem. Wtedy to spółka była na 66. pozycji.

Financial Times brał pod uwagę wzrost przychodów w latach 2013-2016 i jak nietrudno się domyślić, premiera Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz dwóch dużych dodatków zapewne miała duży wpływ na wynik w rankingu. Dobrą sytuację polskiej spółki potwierdzają również pozytywne wyniki na polskiej giełdzie. W marcu tego roku CD Projekt znalazł się w WIG20, czyli grupie największych spółek polskiego GPW.

Mamy więc nadzieję, że dobra kondycja polskiej firmy zaowocuje znakomitą premierą gry Cyberpunk 2077, na którą wielu fanów czeka z niecierpliwością. Data wydania nie jest jeszcze znana, ale liczymy, że więcej na temat tego dużego i obiecującego projektu dowiemy się już w czerwcu w trakcie targów E3 2018.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%