Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – CDP RED crunchuje, ale czy to źle?

Cyberpunk 2077 pojawi się na rynku już lada moment. CD PROJEKT RED rozpoczęło crunch, a wielu graczy trochę za bardzo się tym przejęło.

Jak donosi Bloomberg, w CD PROJEKT RED rozpoczął się crunch. Pracownicy studia od teraz będą pracować sześć dni w tygodniu zamiast standardowych pięciu. Zabieg ma na celu usprawnić wyszukiwanie błędów w grze.

Adam Badowski, szef studia CDP RED, w liście do pracowników informuje deweloperów o konieczności wydłużenia tygodnia pracy. Nadgodziny zostaną oczywiście odpowiednio wynagrodzone, co nie jest standardem w branży gier wideo. Badowski zaznacza też, że bierze pełną odpowiedzialność za taką decyzję.

Społeczność graczy zawrzała po ujawnieniu decyzji. Wiele osób zarzuca zarządowi CD PROJEKT RED niesłowność w kwestii crunchu i złe traktowanie pracowników.

Gracze zapominają jednak, że crunch był, jest i pewnie zawsze będzie częścią procesu tworzenia gier w największych studiach. Owszem, bywa bardzo szkodliwy dla pracowników, ale momentami jest przesadnie demonizowany.

CD PROJEKT RED stosowało podobne praktyki wcześniej. W przypadku Wiedźmina 3 crunch był bardzo odczuwalny dla deweloperów, ale został on wtedy wprowadzony na dużo, dużo większą skalę niż w tym przypadku.

Na temat sytuacji wypowiedział się Adrian Chmielarz, dyrektor kreatywny w The Astronauts.

Jeśli martwicie się o to, czy Cyberpunk 2077 spełni ogromne oczekiwania graczy, to przygotowaliśmy na ten temat artykuł.

Gra pojawi się na rynku już 19 listopada. Dostępna będzie na PC, PS4, Xbox One i nową generację konsol w ramach wstecznej kompatybilności.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się