Najgorętsze cosplaye z popularnych gier – te kreacje mogłyby wylądować w Playboyu i CKM

cosplay top 10
PG Exclusive Publicystyka

Cosplay z pięknymi modelkami, świetnymi kostiumami i dużą dawką erotyzmu. Wybrałem TOP 10 kreacji z gier tak gorących, że mogą wywołać pożar.

Czy tego chcemy czy nie, publiczna sprzedaż intymności stała się czymś bardzo powszechnym. Stąd nowoczesne spojrzenie na reklamowanie się w internecie przeszło również do strefy cosplayerów. Współcześnie to już inna kategoria sztuki, która ociera się o erotykę, sugestywność i czasem wyuzdanie. Aczkolwiek wciąż koreluje ze światem gier, postaciami z okładek i rozpoznawalnymi kostiumami. Jedno spojrzenie i wiemy, jakiego bohatera dotyczy wpis na Instagramie – w tym jednym cosplayerzy nie zawodzą. Prężą swoje ciała niczym przed rzeźbiarzem, a z pomocą grafika i fotografa uwieczniają sceny z niesamowitą dbałością o tło, oświetlenie i ekspozycję. To nie ma nic wspólnego z amatorstwem, o czym za chwilę sami się przekonacie.

Na tę okoliczność wybrałem 10 popisowych kreacji. Są magiczną klatką, która pozwala spojrzeć na ulubieńców z gier przez pryzmat ludzkiej skóry i rzeczywistości. Uprzedzam jednak, że będą to fotografie za gorące dla młodych oczu…

Cammy White – Street Fighter (jsgcosplay)

Każdy fan bijatyk powinien kojarzyć Cammy z serii Street Fighter. Po raz pierwszy pojawiła się w Super Street Fighter II, i od tamtego czasu zyskała status legendy. Trzeba jednak podkreślić, że jej kultowość raczej nie wynika z genialnego movesetu, a z bardziej powierzchownych cech. Cosplayerka jsgcosplay dość mocno je podkreśliła. Rzuca się w oczy również to, że nie tylko z pupy, ale też z twarzy jest podobna do popularnej protagonistki.

Ada Wong – Resident Evil (cathrynli)

Nie jestem specjalistą od damskich ubrań, ale strój Ady Wong na pewno nie był wybierany z myślą o jej wygodzie podczas apokalipsy zombie. Miała wyglądać na seksowną tajną agentkę i ten efekt zrealizowano w 100 procentach. Podkochiwali się w niej zarówno gracze jak i Leon S. Kennedy, który często ratował jej życie. To pewnie zasługa jej niezwykłego uroku i czerwonej sukni z wcięciem na biodrze. Spośród wielu cosplayerek cathrynli udało się najlepiej zaprezentować zalety Ady i odsłonić jej niebezpiecznie zmysłową naturę.

Lady Dimitrescu – RE Village (Danielle DeNicola)

Lady Dimitrescu jest swoistym ewenementem w kategorii bossów. Jako krwiopijcza bestia w ponurym zamku miała wzbudzać strach, a efekt był taki, że ludzie nie chcieli z nią walczyć, a biegali za nią z packą na muchy. Temat szybko podchwyciły cosplayerki, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami w ramach projektowania kostiumu i odtwarzania roli, jaką w tamtym czasie przydzielili jej na nowo – zafascynowani jej kształtami – gracze. W tym przypadku z olbrzymiej wampirzycy zrobiono seksbombę, która straszyła dużym biustem i długimi nogami – jedno i drugie w odważnej sesji pokazała Danielle DeNicola.

Daniela Dimitrescu – RE Village (alice_with_cats)

Nie wychodzimy jeszcze z zamku, gdzie Ethan Winters dowiedział się, że wampiry naprawdę istnieją. Na pierwszym piętrze, niedaleko sypialni Lady Dimitrescu, czeka na nas spragniona krwi Daniela Dimitrescu. W wykonaniu alice_with_cats, wampirka wydaje się jeszcze bardziej niebezpieczna od swojej matki. Nosi się w niezbyt tradycyjnym stroju, jakby zupełnie na inną okoliczność. Mocno erotyzowany cosplay zdradza też, że kuszący wygląd to tylko pozory niegrzecznej zabawy – kosa w jej ręku wyraża jej pociąg do brutalnych tortur.

Yennefer – Wiedźmin 3 (Kira)

Możliwe, że Yennefer jest najczęściej odzwierciedlaną kobiecą postacią w cosplayach. Dlatego tak trudno było wybrać jedną i powiedzieć teraz, że lepszej nie widziałem. To byłoby trochę nieszczere z mojej strony, ale ujmę to w ten sposób, że w tej wersji ukochana Geralta ma do zaproponowania więcej niż zwykle. Szczególnie podoba mi się zdjęcie nr 3, na którym Kira zapozowała z uwodzicielskim spojrzeniem. Od razu widać, że zołza i potrafi czarować.

Lara Croft – Tomb Raider (Irina Meier)

Propagatorka niezapomnianych przygód i jedna z pierwszych idealizowanych kobiet w grach. Pierwotny wzór Lary Croft nie przetrwał jednak próby czasu, co też jest dowodem na to, że wyobrażenie o kusicielskiej figurze ciała zmieniało się wraz z upływem lat. Może ma to związek z tym, że jej atrybuty cielesne zaczęto kształtować w kierunku stworzenia bardziej naturalnej osoby. W związku z tym zdecydowałem się postawić na cosplay panny Croft, w którym nie dominuje przesadna cielesność. Kreacje Iriny mają też to do siebie, że przedstawiają ponętną archeolożkę z trzech różnych generacji.

Ciri – Cyberpunk 2077 (Irina Meier)

Raz jeszcze Irina Meier wylądowała w rankingu najlepszych cosplayów, ale teraz w sytuacji, gdzie seksualność bohaterki przebija się na pierwszy plan. Świeci na zdjęciach biustem i pupą, i to dosłownie, bo w trakcie sesji skorzystano ze światła neonowego. A gdy już zaczniecie dostrzegać pozostałe elementy na fotografiach, to zauważycie, że jest to sesja zdjęciowa Ciri. Autorzy inspirowali się motywem podróży w czasie młodej Wiedźminki, w trakcie której trafiła do miasta z przyszłości.

Mileena – Mortal Kombat (vvedenskaya_a)

Szukałem Sonii i Kitany, bo to one jako pierwsze przychodzą na myśl w kontekście uniwersum Mortal Kombat. I los tak chciał, że przypadkiem natrafiłem na cosplay vvedenskaya_a, Jej Mileena jest bardziej wyrazista (czyt. więcej odsłania) i przez to chwilę dłużej zajmie Wam zapoznanie się ze wszystkimi detalami. W każdym razie, autentyczność postaci wobec oryginału jest ogromna – przebranie jest żywcem wyjęte z Mortal Kombat 9, a wszystko inne również nie odbiega od erotycznego wizerunku wojowniczki.

Blood Rayne – (ladybell_tyan)

Skąpo ubrane kobiety, intymne sceny i mocno wyzywające pozy? Nie tak zapamiętałem przygody krwawej Rayne, ale miało być gorąco, nieprawdaż? ladybell_tyan urozmaiciła tło akcji z Bloodrayne, serwując prowokujący cosplay z ponętnymi koleżankami. To pewnie scena, którą twórcy gry w ostatniej chwili usunęli, by nie wywołać skandalu. Biorąc pod uwagę jednowymiarowy kontekst zdjęć, bez problemu mogłyby zostać udostępnione w czasopiśmie dla mężczyzn.

Meredith Stout – Cyberpunk 2077 (frau_haku)

Na koniec mam dla Was coś nowego, co kolega z redakcji nazwał “nekromanckim” cosplayem. Podczas next-genowej przygody w Cyberpunk 2077 mamy sposobność poznać Meredith Stout z dwóch różnych stron – bezwzględnej korpo-jędzy i bardzo rozpustnej kobiety. Mam nadzieję, że domyślacie się, jaka jej cześć charakteru została przedstawiona na powyższych zdjęciach. Na pewno jest to kreacja inna od wszystkich, rzec można artystyczna i zarazem intrygująca. Nie patrzy się na zdjęcia przez pryzmat ciała modelki, a synergii kolorów i pozycji kobiety z elementami otoczenia.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij: