Codemasters rozwścieczyło graczy. Zwraca pieniądze za Colin McRae Rally!

Premiera odświeżonych wyścigów miała miejsce w zeszłym tygodniu i od razu zderzyła się ze ścianą krytyki.

Gracze podkreślają, że opis na karcie produktu wprowadził ich w błąd. Spodziewali się przecież odświeżonej wersji oryginału Colin McRae Rally z 1998 roku, a dostali… konwersję mobilnej edycji z ubiegłego roku, tylko, że z lepszą grafiką oraz poprawionym dźwiękiem.


Fani serii szybko zauważyli, że choć model jazdy w steam’owej edycji Colin McRae Rally bazuje na rozwiązaniach z wersji wyścigów oznaczonej numerkiem 2.0, to cała gra jest bardzo uproszczona względem oryginału sprzed 16 lat.

Codemasters oczywiście przeprosiło graczy, zaktualizowało opis widniejący na Steamie, a żeby nie zrazić do siebie na przyszłość, zaoferowało niezadowolonym z odświeżonego Colin McRae Rally zwrot kasy.

Rozumiemy, że niektóre osoby, które kupiły Colin McRae Rally na Steam, są zdenerwowane, ponieważ spodziewały się czegoś zupełnie innego – tłumaczy przedstawiciel Codemasters.

– Aby odzyskać pieniądze, prosimy udać się na stronę z listą transakcji, gdzie widnieje przycisk “zwrotu” przy Colin McRae Rally – czytamy w oświadczeniu. Deweloper dodaje, że ma nadzieję, iż uda mu się w ten sposób odzyskać część utraconego zaufania. Pieniądze za Colina oddaje tylko do 19 sierpnia.

Colin McRae Rally na Steam – tak się prezentuje

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet