Co dalej z Cyberpunk 2077? Twórcy odpowiadają

CD Projekt RED długo milczało na temat Cyberpunk 2077. Teraz wiemy dlaczego.

Ostatnio na temat Cyberpunk 2077 CD Projekt RED wypowiedział się w styczniu tego roku. Producent przekazał, że póki co nie ma do ogłoszenia nic nowego w sprawie gry, ponieważ skupia się maksymalnie na produkcji Wiedźmina 3: Dziki Gon. Takiej odpowiedzi spodziewaliśmy się w tamtym czasie. Dlaczego jednak po premierze Wiedźmina 3, studio nadal milczy na temat Cyberpunk 2077?

Otóż w rozmowie z serwisem IGN Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt RED powiedział, że teraz studio pójdzie mniej więcej śladami Bethesdy. Chce pokazywać nowe gry w momencie, kiedy faktycznie będzie miało co przedstawić graczom. Najlepiej konkretny fragment z rozgrywki, a nie tylko teaser. Co ciekawe, Iwiński powiedział, że wcześniejszy materiał z Cyberpunk 2077 był tak naprawdę testem. Producent chciał zobaczyć, jak na nową markę zareagują gracze. Okazało się, że ich reakcja była bardzo pozytywna i to dało twórcom motywację do pracy nad tytułem

– Byliśmy bardzo podekscytowani tym projektem, ale nie byliśmy pewni, czy to na pewno dobry kierunek – twierdzi Iwiński.


Ponadto zwraca uwagę, że teraz pracownicy będą mogli odpocząć od świata fantasy. – Możesz tworzyć miecze przez 12 lat, ale możesz się tym zmęczyć. Pracownicy mogą zechcieć odejść, by zająć się czymś innym. Cieszymy się więc, że możemy zająć się bronią palną. Trzon studia pracuje jeszcze nad dodatkami do Wiedźmina 3, ale coraz więcej osób przenosi się do nowego projektu – dodaje współzałożyciel CD Projekt RED.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

13 Shares
Share13
+1
Tweet