CI Games zaskakuje nową strategią i składa graczom ważną obietnicę

Polski deweloper przedstawia plany na nadchodzące lata.

Sniper Ghost Warrior 3 niestety nie okazał się hitem, na jakiego liczyliśmy, choć tytuł daje sporo frajdy z rozgrywki, a kolejne aktualizacje naprawiają największe błędy produkcji. O grze słyszeliśmy sporo złego, co z pewnością nie zrobiło dobrego marketingu rodzimemu CI Games. Czy spółka nadal zamierza stawiać na wielkie tytuły pokroju AAA, czy zamierza wejść w segment mobilny i co w ogóle planuje? Oto odpowiedź.

CI Games przedstawiło strategię rozwoju na lata 2017 – 2019, opracowując ją w oparciu o główne trendy na globalnym rynku gier wideo. Pierwsze założenie jest takie, że branża nadal jest w fazie wzrostu i będzie dochodowa, drugie – udział kanału cyfrowego w ogólnej sprzedaży gier rośnie niezależnie od platformy sprzętowej, jednak wartość rynku dystrybucji tradycyjnej nadal jest na bardzo wysokim poziomie. Po trzecie – rynek gier AAA zostaje zdominowany przez coraz droższe produkcje z bardzo wysokimi wydatkami na marketing. I na koniec – produkcje plasujące się w niższym segmencie pod względem wysokości środków zaangażowanych w ich produkcję, odznaczające się wysoką jakością, mają wysoki potencjał sprzedażowy, jeśli posiadają odpowiednią jakość i wpisują się w rynkowe trendy.

Ostatni punkt określa w zasadzie kierunek, jaki obiera teraz CI Games, przynajmniej jeśli chodzi o lata 2017 – 2019. Najbardziej zaskakujące może być to, że deweloper rezygnuje z produkcji gier AAA, koncentrując się na projektach o mniejszej skali, które ma cechować wysoka jakość i zrównoważone budżety produkcyjne oraz marketingowe, dostosowane do rzeczywistego potencjału sprzedażowego danego projektu.

Docelowo CI Games zakłada, że będzie w stanie produkować kilka mniejszych gier jednocześnie i co roku zobaczymy jedna premierę (od 2018 roku począwszy).

W okresie 2017-2019 CI Games skoncentruje się na następujących kluczowych projektach wydawniczych na platformy sprzętowe PS4, Xbox One oraz PC:

  • shooter taktyczny, w którym wykorzystane zostaną szeroko pojęte rozwiązania techniczne oraz doświadczenia zespołu zdobyte w realizacji gry Sniper Ghost Warrior 3;
  • druga część gry Lords of the Fallen.

Spółka informuje jednocześnie, że w trzecim kwartale tego roku wyda snajperską grę na urządzenia mobilne. Od jej sprzedaży zostanie uzależniona decyzja, czy CI Games wchodzi w mobile, czy pozostaje na platformach stacjonarnych.

CI Games podkreśla również, że koncentruje się teraz na jakości gier i obiecuje eliminację istotnych błędów technicznych przed wydaniem tytułu na rynek oraz zapewnienie odpowiedniej wydajności na poszczególnych platformach sprzętowych.

Źródło: CI Games, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.