Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Ceny gier w Epic Games Store pójdą w dół, twierdzi Tim Sweeney

Szef firmy Epic Games jest pełen optymizmu i uważa, że dużo czasu nie minie i deweloperzy zorientują się, że zarobią więcej, jeśli obniżą ceny gier rozprowadzanych przez Epic Games Store. 

Jednym z najważniejszych argumentów, który przekonał wielu deweloperów do Epic Games Store, jest niższa prowizja, którą twórcy muszą oddać platformie za każdy egzemplarz sprzedanej gry. Zamiast płacić 30 procent na Steam, wolą zapłacić 12 procent firmie Epic. Dużo kasy zostaje zatem w kieszeni. Byłoby jednak miło – z punktu widzenia klienta – gdyby deweloperzy choć trochę obniżyli ceny gier. Tak, by jedna i druga strona była zadowolona. Według szefa Epic Games, Tima Sweeney’a, to tylko kwestia czasu.

„Epic Games Store wkrótce zaoferuje niższe ceny gier”

Sweeney jest dobrej myśli, jeśli chodzi o spadek cen w jego sklepie i uważa, że w miarę upływu czasu deweloperzy zdadzą sobie sprawę, że mogą sprzedać więcej kopii danej gry, jeśli obniżą jej cenę (dzięki arstechnica).

Póki co, deweloperzy jednak zdają się nie widzieć tej korzyści, a niedawne obniżenie ceny World War Z wynikało raczej nie z chęci podzielenia się zyskiem, a ze strachu przed bojkotem gry. Sądzicie, że optymizm Sweeney’a jest przesadzony, czy podzielacie jego zdanie?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się