Ceny gier w Epic Games Store pójdą w dół, twierdzi Tim Sweeney

Ceny gier w Epic Games Store pójdą w dół, twierdzi Tim Sweeney
Newsy PC

Szef firmy Epic Games jest pełen optymizmu i uważa, że dużo czasu nie minie i deweloperzy zorientują się, że zarobią więcej, jeśli obniżą ceny gier rozprowadzanych przez Epic Games Store. 

Jednym z najważniejszych argumentów, który przekonał wielu deweloperów do Epic Games Store, jest niższa prowizja, którą twórcy muszą oddać platformie za każdy egzemplarz sprzedanej gry. Zamiast płacić 30 procent na Steam, wolą zapłacić 12 procent firmie Epic. Dużo kasy zostaje zatem w kieszeni. Byłoby jednak miło – z punktu widzenia klienta – gdyby deweloperzy choć trochę obniżyli ceny gier. Tak, by jedna i druga strona była zadowolona. Według szefa Epic Games, Tima Sweeney’a, to tylko kwestia czasu.

„Epic Games Store wkrótce zaoferuje niższe ceny gier”

Sweeney jest dobrej myśli, jeśli chodzi o spadek cen w jego sklepie i uważa, że w miarę upływu czasu deweloperzy zdadzą sobie sprawę, że mogą sprzedać więcej kopii danej gry, jeśli obniżą jej cenę (dzięki arstechnica).

Póki co, deweloperzy jednak zdają się nie widzieć tej korzyści, a niedawne obniżenie ceny World War Z wynikało raczej nie z chęci podzielenia się zyskiem, a ze strachu przed bojkotem gry. Sądzicie, że optymizm Sweeney’a jest przesadzony, czy podzielacie jego zdanie?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie