CD Projekt RED wybuduje w Warszawie swoje własne ekologiczne miasteczko

CD Projekt RED wybuduje w Warszawie ekologiczne miasteczko
Newsy

CD Projekt RED rozwija się i tym razem nie chodzi o gry wideo. Spółka zamierza wybudować na warszawskiej Pradze własne ekologiczne miasteczko.

Wedle Gazety Wyborczej, CD Projekt RED coraz prężniej powołuje do życia swoje ekologiczne miasteczko na warszawskiej Pradze. Pierwsze doniesienia o chęci stworzenia tego typu kompleksu pojawiły się przed paroma latami. Od niedawna wiemy, że za projekt odpowiedzialna ma być śląska pracownia Medusa Group.

Siedziba CDPR od wielu lat mieści się przede wszystkim na Pradze w stolicy kraju. Nic dziwnego, że budynek ten mógł deweloperom już nieco zbrzydnąć i chcieliby oni zainwestować w coś nowego. Tym „czymś nowym” ma być kompleks wedle idei „ekologia jest najważniejsza”. Całość na przedstawionych obrazkach wygląda nieźle, ale daleko mu do futurystycznego miasta rodem z Cyberpunka 2077 (choć może to i dobrze).

Całość mieścić się ma na 2,5 hektarowym terenie. Jak na razie mowa m.in. o wielopiętrowym parkingu ze stacjami ładowania elektrycznych pojazdów. Na dachu nowego budynku znaleźć się ma specjalna przestrzeń przeznaczona dla pracowników. Ci mogliby więc liczyć na możliwość pracy na świeżym powietrzu, strefę crossfitu czy boisko do koszykówki. Wszystko to okraszone roślinnością, aby jak najlepiej pracownikom mogło się pracować. Te podlewane mają być deszczówką. Co więcej, specjalna kanalizacja ma zapewnić niższe zużycie wody.

Źródło: Medusa Group

Szczególnie warto zaznaczyć, że CDPR już dysponuje wszelkimi nieodzownymi zgodami na rozbudowanie swojej siedziby. Kiedy to się jednak stanie? No cóż, tego typu inwestycja to raczej kwestia wielu lat pracy. Zapewne firma chce powrócić na pierwsze miejsce polskich gamedeveloperów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie