Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

CD Projekt RED tłumaczy się z ilości dildo w Cyberpunk 2077

Gracze narzekają na ogromne ilości zabawek erotycznych w Cyberpunk 2077. CD Projekt zdaje sobie sprawę ze skali dziwacznego problemu i reaguje.

Świat nowej gry CD PROJEKT RED to bez wątpienia realistyczna, choć momentami przejaskrawiona wizja przyszłości. Cyberpunk 2077 jest pełen nielegalnych wszczepów, krwi, narkotyków i brudnych pieniędzy, o erotyce nie wspominając. Cyberpunk pełną parą.

Szczególnie ten ostatni element klimatu gry bywa dość… zauważalny. Gracze twierdzą, że ilość zabawek erotycznych pojawiających się w grze jest wręcz komiczna i potrafi zepsuć poważne sceny.

Problem jest o tyle zauważalny, że dildo potrafią pojawiać się nawet w miejscach, do których nijak nie pasują, chociażby przy śmietnikach czy w rogach podejrzanych uliczek. Może nie przeszkadzać to każdemu, ale umówmy się – niektórych takie widoki potrafią skutecznie wybić z rytmu wczuwania się w postać poważnego korposa lub ulicznego gangstera.

Tak, my również natknęliśmy się na nietypowe znajdźki

Sprawa jest o tyle „poważna”, że wypowiedział się o niej jeden z deweloperów.

Chcieliśmy, aby Night City było otwarte seksualnie. Coś, co jest dziś tematem tabu lub wręcz perwersyjnym, może być zupełnie normalne w standardach 2077 roku.

Drugim powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że dildo są losowo generowanymi przedmiotami, a my wciąż pracujemy nad ich ustawieniami, więc – szczególnie przy okazji wczesnych recenzji – ich liczba była całkiem spora. Zamierzamy je dostosować, aby dildo nie pojawiały się całkowicie bez kontekstu i nie odwracały uwagi (…).

– komentuje Philipp Webber, Senior Quest Designer Cyberpunka dla Kotaku

Z jednej strony dobrze, że nietypowy problem zostanie wyeliminowany, a z drugiej chyba warto zająć się najpierw bardziej poważnymi błędami w grze.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się