Szef Xbox porównuje Call of Duty do Minecrafta. Czy seria będzie wychodzić na PlayStation?

Co z tym Call of Duty na PlayStation? Szef Xbox porównuje do Minecrafta
Newsy PS4 PS5 Xbox Series XOne

Call of Duty ma ukazywać się na PlayStation, o ile samo PlayStation przetrwa. Szef Xbox ponownie porusza gorący od dawna temat CoD na PlayStation.

Xbox nie ma ostatnio lekko z przejęciem Activision Blizzard. Cała sytuacja nie spodobała się za bardzo Sony, które obawia się, że może stracić Call of Duty. Niby wcześniej podpisano umowę, na mocy której seria ma przez 3 lata wychodzić na sprzęt „niebieskich”. Nie wszystkim to jednak wystarcza. Brytyjski regulator postanowił przyjrzeć się sprawie bliżej i również ma swoje wątpliwości, ku uciesze Sony.

Teraz do gorącego tematu o CoDzie na PlayStation oraz całej tej inwestycji giganta z Redmond ponownie odniósł się Phil Spencer, szef Xbox. W wywiadzie dla Same Brain postanowił wyjaśnić, co sądzi na temat obaw o markę Call of Duty na PlayStation. Teoretycznie nie powinniśmy się martwić, a przynajmniej nie przez kilka następnych lat.

Tak długo, jak będzie istniało PlayStation, na które będzie można wydawać grę, naszym zamiarem jest kontynuowanie wydawania Call of Duty na PlayStation, podobnie jak to zrobiliśmy z Minecraftem. Odkąd jesteśmy jego właścicielami, rozszerzyliśmy platformy, na których ludzie mogą grać w Minecrafta. Nie zmniejszyliśmy liczby platform i było to dobre dla społeczności Minecrafta. I chcę zrobić to samo, gdy myślimy o tym, gdzie CoD może pójść przez lata.

– podkreśla Phil Spencer

Sony oczywiście chętnie poszerzyłoby wspomnianą już 3-letnią umowę na dłuższy okres. Być może słowa Spencera w pewnym sensie można tak właśnie traktować, ale wszystko zależy od tego, jak chętne będzie do tego Xbox. W końcu im nie zależy, aby konkurencja miała tak wielki hit w swoim katalogu wydawniczym.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie