Gracze naśmiewają się z PlayStation bez Call of Duty, ale zapomnieli o przeszłości

PlayStation
Newsy PS4 PS5 Xbox Series XOne

PlayStation nie jest szczęśliwe z powodu zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Gracze korzystają z sytuacji, aby naśmiewać się z firmy, ale czy zasłużenie?

Nie milkną echa głośnej transakcji Microsoftu. Gigant z Redmond wykupił Activision Blizzard, choć zastrzeżenia do całej tej sytuacji mają różne organizacje. No i nie podoba się to również Sony, które martwi się, że przez brak Call of Duty straci klientów. Gracze ochoczo korzystają z tej sytuacji i tworzą memy, które mają w zamiarach pokazać hipokryzję korporacji.

Na Reddicie pojawił się ostatnio bardzo popularny post niejakiego Gotpricka. Użytkownik wrzucił mema, który ma (najpewniej) obnażyć hipokryzję firmy i jednoznacznie pokazać, że PlayStation mija się z prawdą. Firma w końcu uważa, że ekskluzywność CoD’a może „negatywnie przełożyć się na doświadczenie graczy”. Tymczasem przez ostatnie lata CoD miał spore fory na PlayStation. Gracze na tej konsoli zyskiwali wcześniejszy dostęp do różnej zawartości – paczek map, dodatków czy różnych trybów.

Problem w tym, że mimo swojej popularności, mem nie do końca dobrze obrazuje obecną sytuację. Trzeba pamiętać, że ekskluzywność jednego trybu czy mapy na miesiąc to jest nieco inna sprawa niż ekskluzywność całej gry na danej konsoli. No i, co też wypunktowało w komentarzach wielu użytkowników, przed erą PS5 i PS4, to właśnie Xbox miał umowę z Activision Blizzard. Niegdyś zawartość nowych CoD’ów była dostępna wcześniej (lub wyłącznie) na konsole Microsoftu. Co nie zmienia faktu, że w pewien sposób obrazek nawet trafnie podsumowuje wątpliwości Sony co do przyszłości Call of Duty na konsolach PlayStation.

Gracze są podzieleni, ale trzeba przyznać, że nikt do końca nie może być pewien, jak będzie wyglądać przyszłość. Póki co, należy cieszyć się rychłą premierą Call of Duty: Modern Warfare II, które zapowiada się naprawdę świetnie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie