Byli członkowie Lionhead tworzą nowe Fable

Produkcja ma być powiązana z popularnym RPG studia.

Serwis IGN donosi, że byli członkowie Lionhead (kilka miesięcy temu studio zostało rozwiązane przez właściciela – Microsoft), tworzą nową grę o nazwie Fable Fortune. Amerykański gigant przed likwidacją developera udzielił byłym pracownikom licencji na markę. Ich najnowsza produkcja jest tworzona przez zespół o nazwie Flaming Fowl, a w składzie zasiadają między innymi Craig Oman, Mike West i Marcus Lynn.


Na Fable Fortune studio będzie zbierać pieniądze na Kickstarterze już od jutra. Potrzebuje na ten cel 250 tysięcy funtów, ale zdaje się, że sporą część pieniędzy ma już na swoim koncie, ponieważ prace nad Fable Fortune ruszyły już ponad dwa lata temu.

Czym dokładnie będzie nowa gra od byłych członków Lionhead? To produkcja w stylu Hearthstone od Blizzarda. Ma być oparta o świat Fable, ale rozgrywka będzie wyglądać jak w karciance. Będą więc liczyć się takie elementy jak taktyka oraz funkcje danych kart. Co ciekawe, twórcy przewidują także kooperację.

Obecnie czekamy na zakończenie zbiórki. Zaraz po niej mają zacząć się beta testy, a następnie gra wyląduje na komputerach oraz Xboksie One. Jak podaje serwis IGN, gra ma zadebiutować na początku 2017 roku.

Źródło: IGN

Fable Fortune
Fable Fortune

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

4 Shares
Share4
+1
Tweet