Bluepoint jednak z dwoma projektami? Na PlayStation ma zmierzać „remake uwielbianej gry”

bluepoint
Newsy

Zaledwie wczoraj dostaliśmy ostateczne potwierdzenie, że Sony kupiło Bluepoint Games. Jedna z insiderek wskazuje na to, że studio pracuje nad nie jedną, a dwiema grami.

Bluepoint Games dali o sobie znać za sprawą świetnych remaków i remasterów popularnych gier wideo. Dzięki nim dostaliśmy odświeżoną trylogię Uncharted, Shadow of the Colossus, czy przepiękny remake Demon’s Souls.

Bluepoint Games z dwiema nowymi produkcjami

Już od dawna mówiło się, że do pokaźnej już rodzinki studiów Sony dołączą tzw. mistrzowie remaków. Wczoraj ostatecznie potwierdzono te rewelacje, ale insiderzy już teraz wskazują na tytuły, nad jakimi pracują deweloperzy. Tym razem skupiają się na w pełni autorskiej grze, a nie „odświeżeniu” istniejącej pozycji.

Millie A, czyli twitterowe konto odpowiedzialne za szereg sprawdzonych przecieków, przekazało, że oprócz swojej oryginalnej gry, Bluepoint pracuje nad jednym remakiem. Nie wiemy niestety, o jak tytuł dokładnie chodzi, ale jest to „remake uwielbianej gry”. Jednocześnie pewne jest to, iż nie chodzi o odświeżenie Metal Gear Solid, na którego temat spekulowano od dawna. Co istotne, swego czasu dużo mówiło się także o zremasterowaniu Bloodborne i Silent Hill.

Z kolei autorski tytuł nowego studia Sony ma być zbliżony pod względem rozmiaru do Spider-Man Miles Morales od Insomniac.

Czy Millie A jest kontem, które faktycznie mogłoby przekazywać istotne przecieki? Jak się okazuje – jak najbardziej. Do tej pory insiderka parokrotnie miała rację. Udało się przewidzieć zapowiedź Wolverine od Insomniac jeszcze przed oficjalną prezentacją. Do tego jeszcze w lipcu sugerowała, że kolejne wydarzenie PlayStation odbędzie się we wrześniu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie