Marvel’s Blade wygląda niezwykle klimatycznie na nowych materiałach. Arkane dowiezie?

Blade na szkicach koncepcyjnych. Gra wygląda klimatycznie
Newsy PC PS5 Xbox Series

W sieci pojawiły się nowe materiały koncepcyjne z gry Blade tworzonej przez Arkane. Trzeba przyznać, że ma to bardzo specyficzny klimat.

Francuzi z Arkane Studios są chyba pewni swego, skoro postanowili osadzić grę ze znanym łowcą wampirów w opanowanym przez mroczne istoty Paryżu przyszłości. Pomysł jest ciekawy, ale i dość odważny. Początkowo wydawało mi się to dziwne, ale nowe materiały nieco mnie uspokoiły. Gra na pewno będzie klimatyczna, ale tego przecież nie można odmówić żadnej grze od tego studia.

Jeden z dyrektorów kreatywnych nadchodzącej gry Marvela podzielił się w sieci trzema szkicami koncepcyjnymi. Już na pierwszy rzut oka widać specyficzny i klasyczny styl Arkane, który miesza ze sobą niejako kanciaste formy, obrazy na płótnie i w lekkim stopniu komiks. Jeżeli graliście w Dishonored, Prey albo Deathloop to z pewnością wiecie, o czym mówię. Jednym może się to podobać, innym nie, ale ja praktycznie od zawsze jestem zachwycony tak wyjątkowym podejściem wizualnym.

Niekoniecznie jednak spodoba się to fanom Blade’a. Z jednej strony wyraźnie ma być widać, iż to faktycznie kolejna gra Arkane, a z drugiej twórcy najwyraźniej starają się po części sięgnąć po komiksowe pochodzenie tej postaci. Paryż w nocy wydaje się mroczny, choć nie w jakimś dużym stopniu, co może lekko niepokoić. Mimo to scena z walką w metrze z wyglądającym demonicznie istotami i nietoperzami oraz neonowe wejście do wampirzego klubu wydają się mocno pokazywać, że właśnie o mroczne tony tu chodzi. Jaki macie do tego stosunek?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie