Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Bioshock 4 jako RPG? Przecieki sugerują zmiany w serii

Lista posad w Cloud Chamber Games zdradza, że Bioshock 4 może być grą RPG. Twórcy pracują nad zaawansowanym systemem dialogów i rozbudowaną AI.

Seria Bioshock bardzo ucichła ostatnimi laty. Fenomenalne strzelanki od 2K święciły kiedyś triumfy, jednak fani cyklu od dłuższego czasu nie usłyszeli nic nowego o ewentualnej kontynuacji. Wiemy, że gra powstaje od 2016 roku, a za jej produkcję odpowiada studio Cloud Chamber Games.

Wygląda jednak na to, że powoli możemy domyślać się, czym dokładnie będzie najnowszy Bioshock. Lista otwartych stanowisk w Cloud Chamber zdradza parę istotnych szczegółów o grze.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że opis projektu wspomina o zaawansowanym systemie dialogów. Świat gry ma być wypełniony postaciami, co może wskazywać na pójście w kierunku produkcji RPG. Pracodawcy wymagają doświadczenia z tym gatunkiem.

Co więcej, Cloud Chamber Games poszukują osób, które miałyby odpowiadać za rozbudowaną sztuczną inteligencję i interaktywne systemy świata gry. Czyżby Bioshock 4 zmierzał w stronę Fallouta?

Na ten moment to tylko wskazówki, a na zapowiedź gry zapewne jeszcze sporo poczekamy. Choć projekt jest opracowywany od 2016 roku, to jego pełna produkcja ruszyła dopiero dwa lata temu. Na ten moment ciężko nawet spekulować o ewentualnej dacie premiery lub zapowiedzi.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się