Robert McCall powróci raz jeszcze. Bez litości 3 ma już datę premiery

Bez litości 2 / Denzel Washington powróci też w 3. części
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Bez litości 3, czyli kontynuacja hitu z Denzelem Washingtonem, otrzymała już oficjalnie datę premiery. Niestety na film trochę poczekamy.

Sony ogłosiło, kiedy dokładnie trzecia część filmu ujrzy światło dzienne. Niestety jeszcze trochę zaczekamy, choć nie powinno to raczej dziwić; zdjęcia do tytułu ruszają dopiero w tym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kontynuację serii zobaczymy 1 września 2023 roku.

Bez litości opowiada historię Roberta McCalla, byłego żołnierza sił specjalnych (Denzel Washington), który wiedzie spokojne życie po tym, jak uznano go za zmarłego. Niestety sielanka pewnego dnia się kończy; McCall decyduje się bowiem pomóc młodej dziewczynie (Chloë Grace Moretz)), którą zmuszono do współpracy z rosyjską mafią. Film spotkał się z na tyle dobrym przyjęciem widzów, że szybko zapadła decyzja o kontynuacji. Druga część ujrzała światło dzienne w 2018 roku i opowiada o dalszych losach McCalla. Teraz, po kolejnych kilku latach, powstanie Bez litości 3 – lecz nie wiadomo jak na razie, na czym dokładnie skupi się fabuła produkcji.

Warto pamiętać, że seria Bez litości, znana też pod angielskim tytułem The Equalizer, nie jest autorskim pomysłem reżysera Antoine Fuquy. Pierwszą produkcją był bowiem serial z lat 80. W Roberta McCalla wcielił się wówczas Edward Woodward. Łącznie powstały 4 sezony, a w nich 88 odcinków tytułu. Całość otrzymała dwa rebooty. Jednym z nich jest wspomniane Bez litości z Denzelem Washingtonem, drugim – serial Agentka McCall z Queen Latifah w głównej roli.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie