Battlefield - strzelanina

Tak ma wyglądać jedna z map Battlefield 6. Czuć klimat BF4

0 komentarzy

Informator regularnie ujawniający informacje na temat Battlefield 6 podzielił się szkicem mapy, którą według niego zobaczymy w zwiastunie gry. Widać na niej podobieństwa do lokacji z Battlefield 4.

Powoli zbliżamy się do prezentacji BF6. Wyczekiwany FPS pojawia się w licznych przeciekach i wiemy o nim już całkiem sporo. W sieci pojawił się właśnie szkic mapy, którą prawdopodobnie zobaczymy w zwiastunie i samej grze.

Oto mapa, którą zobaczymy w Battlefield 6

Tom Henderson publikował wcześniej wiele informacji na temat gry. Niedawno potwierdził, że zwiastun BF6 zaprezentuje nam wielką wyspę. Porównał ją do Wake Island z BF3, ale podkreślił, że jest ona bardziej znacznie większa i bardziej górzysta. Henderson sugeruje, że wyspa może być częścią Hawajów lub Wietnamu. Wskazówki znalezione przez graczy zwiastowały, że w grze zobaczymy też Kazachstan.

Patrząc na dwie poprzednie zapowiedzi gier z serii Battlefield możemy stwierdzić, że rzeczona wyspa pojawi się w grze. W przypadku BF1, EA posklejało fragmenty kampanii gry, a w BF5 ujrzeliśmy urywki map, które znalazły się później w grze. Wątpię, aby wyspa ze zwiastuna była tylko nic nieznaczącym renderem.

Poniżej znajdziecie szkic mapy, który opublikował Henderson. Co ciekawe, adnotacja z rysunku wyraźnie zaznacza istnienie zmiennych warunków pogodowych. Henderson wspomniał, że na zwiastunie ujrzymy wielką burzę lub nawet tornado.

Seria Battlefield robi krok w tył i to świetna wiadomość

Pierwsze co przyszło mi na myśl po zobaczeniu szkicu, to Battlefield 4. Wielka wyspa pośrodku niczego mocno kojarzy mi się z hitem z 2013 roku. Przy okazji na mapie widzimy charakterystyczne punkty, jak platforma startowa dla rakiet i ogromny wieżowiec. Wydaje mi się, że DICE zaczerpnęło inspirację ze swoich map sprzed ośmiu lat.

Bynajmniej nie ma w tym niczego złego. Mapy z BF4 były (i dalej są) jednymi z lepszych w całej serii Battlefield. Wcześniej sugerowano nam, że w najnowszej odsłonie dostaniemy klasycznego Battlefielda, ale w znacznie większej skali. Szkic mapy z gry zdaje się to potwierdzać i bardzo mnie to cieszy.

Można lubić BF1 i BFV, ale odsłony te nie były najlepszymi wpisami w historii marki Battlefield. O ile wprowadzenie serii w realia historyczne inne niż te współczesne jest w porządku, tak chyba wszyscy fani BF-a stęsknili się za dawnym settingiem. Jeśli EA zaoferuje nam doświadczenie bliźniacze do tego z BF3 i BF4, ale w większej skali, to osobiście będę bardzo zadowolony.

Zobaczymy, czy przecieki się potwierdzą. Zwiastun BF6 powinniśmy zobaczyć w maju.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się