Baldur's Gate 3 druid

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Czy Baldur’s Gate 3 wyjdzie w 2021 roku? Twórcy z jasnym stanowiskiem

Miłośnicy RPG liczą na rychłą premierę Baldur’s Gate 3. Czy w 2021 odpalimy pełną wersję wyczekiwanej gry?

Niestety nie mamy dla Was dobrych wieści. Sven Vinck będący producentem gry, w wywiadzie, który przeprowadził z nim redaktor Gamespot, powiedział, że nie ma szans na wypuszczenie produkcji w bieżącym roku. Deweloperzy natomiast robią wszystko aby gra wyszła w 2022 roku. Obecne prace skoncentrowane są nade wszystko na poprawianiu błędów oraz dodawaniu nowej zawartości. Kolejny patch będzie optymalizował wydajność, nie należy się jednak spodziewać implementacji nowej klasy. Zapewne do dnia premiery doczekamy się jednak kolejnych profesji. Przypominamy, że łatka wydana w lutym dodawała niedostępnego dotychczas druida.

Baldur’s Gate 3 to przykład ewolucji słynnej marki

Przypominamy, że Baldur’s Gate 3 począwszy od dnia 6 października dostępny jest w ramach wczesnego dostępu – Steam Early Access (więcej tutaj). Za produkcję odpowiadają osoby z Larian Studios, współtworzące bardzo ciepłą przyjętą grę Divinity: Original Sin II. Pozycja reprezentowała gatunek role-playing game. Chociaż akcja BG3 dalej rozgrywa się w uniwersum Zapomnianych Krain, to widać istotne zmiany w stosunku do poprzednich odsłon. O ile w poprzednich Baldurach walka toczyła się w czasie rzeczywistym z możliwością wciśnięcia pauzy i wydania rozkazów członkom drużyny, tak w najnowszej części mamy już do czynienia z systemem turowym. Na pewno zmniejszyło to dynamikę walk, ale jednocześnie nadało bardziej taktycznego wymiar konfrontacji.

W tego rodzaju grach ogromną rolę odgrywa dobrze napisana historia. Jak prezentuje się ten aspekt? Fabuła tytułu została zarysowana na karcie produktu (kliknij tutaj):

Łupieżcy umysłów uprowadzili cię i zainfekowali, a teraz wylądowałeś w samym środku głuszy. Zmieniasz się w potwora, ale wraz z pasożytem w twojej głowie rośnie też twoja moc. Dzięki niej może zdołasz przeżyć, ale wszystko ma swoją cenę. Twoją najsilniejszą bronią zaś nie muszą być twoje zdolności, ale zaufanie, które zbudujesz w swojej drużynie. Wrzucono cię w sam środek konfliktu rozgrywającego się między diabłami, bóstwami i złowrogimi siłami spoza tego świata. Teraz ty i twoi towarzysze zdecydujecie o losach całych Zapomnianych Krain.


Jak łatwo zaobserwować nie znajdziemy tu nawiązań do jedynki czy dwójki. Przypominamy, że historia wydanych wcześniej produkcji Wrót Baldura koncentrowała się wokół losów potomka boga wojny Bhaala. Tamten wątek został najpewniej zamknięty. Wszakże scenariusz w Baldur’s Gate 3 rozgrywa się 100 lat po wydarzeniach znanych z dwójki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się