Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Apple otwiera się na Xbox. Krok w kierunku Game Passa na iOS?

Aplikacja Xbox na iOS otrzyma bardzo istotną funkcje. Czyżby Microsoft w końcu dogadał się z Apple? Xbox Game Pass na iOS może być bliżej niż myślimy.

Jakiś czas temu Phil Spencer zapewnił graczy, że usługa Game Pass prędzej czy później pojawi się na iOS. Wiele wskazuje na to, że Microsoft jest już coraz bliżej porozumienia z Apple. Aplikacja Xbox na urządzenia mobilne Apple jest już w trakcie certyfikacji i otrzyma ważną funkcję.

Użytkownicy urządzeń iPhone i iPad już wkrótce będą mogli zdalnie uruchomić pobieranie gier jeszcze zanim je kupią. Oznacza to, że użytkownicy preferujący wersje pudełkowe nie będą musieli już czekać z instalacją tytułu na nadejście przesyłki. To bardzo istotna funkcja w dobie gier potrafiących ważyć nawet po 100 GB.

Wprowadzenie aplikacji na iOS może oznaczać też względne porozumienie pomiędzy Apple a Microsoftem. Możliwe, że w najbliższym czasie Game Pass będzie dostępny na wszystkich platformach mobilnych. Microsoft zakłada pełną eskalację usługi wraz z chmurą xCloud na jak największą liczbę urządzeń.

Sprawa rozwija się bardzo dynamicznie i zapewne o kolejnych niuansach współpracy dwóch firm dowiemy się już w ciągu najbliższych tygodni. Xbox App to nie tylko Game Pass, ale też szereg istotnych funkcji, z których z pewnością chciałby skorzystać każdy posiadacz konsoli od Amerykanów.

Mobilna aplikacja Xbox jest póki co dostępna jedynie na urządzenia z systemem Android. Możecie pobrać ją tutaj.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się