Apokawixa na nowej zapowiedzi. Polskie zombie zmierzają na kinowe ekrany

Apokawixa Xawerego Żuławskiego na najnowszym teaserze
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Apokawixa, czyli nadchodzący pierwszy polski film o zombie, otrzymała właśnie nowy teaser zapowiadający ekranowe wydarzenia.

Zaprezentowana już na naszych łamach produkcja Xawerego Żuławskiego pokazała teraz nieco więcej. Do tej pory mieliśmy jedynie krótki i dość enigmatyczny teaser; dzisiejszy nie jest wprawdzie dłuższy, ale przynajmniej ujawnia pierwsze polskie zombie, które będziemy mogli zobaczyć na wielkim ekranie. Reżyser postanowił tu przetrzeć szlaki i opowiedzieć historię grupy maturzystów podczas wakacji życia; wygląda na to, że będą musieli zmierzyć się z czymś więcej niż tylko z zadaniami otwartymi z rozszerzonej matematyki.

Apokawixa to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli…”

– głosi oficjalny opis produkcji.

Na kinowych ekranach w Apokawiksie pojawią się głównie przedstawiciele młodego pokolenia: Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak i Oskar Wojciechowski. Oprócz nich zobaczymy też kilka znanych twarzy, w tym Sebastiana Fabijańskiego, Tomasza Kota, Cezarego Pazurę oraz Matyldę Damięcką.

Jak zapowiada się Apokawixa? Zobaczycie na poniższym zwiastunie. Cały film wejdzie do kin 7 października, choć światową premierę wyznaczono na nieco wcześniejszy termin; produkcja zadebiutuje podczas wrześniowego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie